MojAndroid

Začiatkom roka sme vás informovali o predstavení novej verzie systému Ubuntu pre mobilné zariadenia. Zatiaľ čo spoločnosť Canonical plánuje vypustiť prvé Ubuntu zariadenia až koncom tohto roka, používatelia smartfónov Google Nexus si budú môcť Ubuntu vyskúšať už onedlho. Pre ostatných používateľov, ktorí by radi videli niektoré funkcie na svojom Androide máme novú aplikáciu Unity Launcher. Táto pridáva vertikálnu lištu, identickú s tou z Ubuntu, ktorá umožňuje rýchly prístup k aplikáciám pomocou dotykových gest.

Unity Launcher spustanie aplikacii ako v Ubuntu Unity Launcher spustanie aplikacii ako v Ubuntu Unity Launcher spustanie aplikacii ako v Ubuntu

Aplikácia zmení pôvodný spúšťač aplikácií na priehľadný vertikálny zoznam skratiek obľúbených Android aplikácií vo vašom smartfóne. Launcher spustíte jednoduchým gestom, posunom prstra zľava doprava. Okrem toho poskytuje aj veľmi rozsiahle možnosti, vďaka ktorým si budete môcť nastaviť parametre ako farbu pozadia, farbu ikon, veľkosť dotykovej plochy ktorá sníma gestá, dobu zobrazenia a podobne.

V obchode Google Play je dostupná verzia zdarma, ktorá neobsahuje spomínané možnosti prispôsobenia v nastaveniach. Plnú verziu si môžete zadovážiť za 1,49 € kliknutím na náš widget nižšie. V prípade, že ste zbehlí v anglickom jazyku, môžete pomôcť autorovi preložiť aplikáciu do slovenčiny, čím si zaslúžite plnú verziu zdarma. Podobná aplikácia, ktorá pridá lištu s aplikáciami v štýle operačného systému Ubuntu je aj Ubuntu Phone Experience.

Verzia: 3.01
Aktuálna cena: 1,52 €
Verzia: 3.01
Aktuálna cena: 1,52 €

Portál androidcentral už stihol pripraviť aj krátku video-recenziu aplikácie:

(via: androidcentral)

20.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+