MojAndroid

Spoločnosť McAfee odhalila na veľtrhu Consumer Electronics Show svoju pokročilú technológiu na detekciu AI-generovaného falošného hlasu, známu ako Projekt Mockingbird. Táto nová technológia bola vyvinutá na obranu spotrebiteľov pred narastajúcou hrozbou kyberzločincov, ktorí využívajú falošný AI-generovaný zvuk na vykonávanie podvodov, ktoré oberajú ľudí o peniaze a osobné informácie. Taktiež umožňujú kyberšikanu a manipulujú s verejným obrazom významných osobností, informuje BusinessWire.

S viac ako dvojtretinovým (70%) podielom Američanov znepokojených tým, že deepfake videá im sťažujú dôverovať tomu, čo vidia a počujú online, poskytne Projekt Mockingbird McAfee ľuďom nástroj na navigáciu v ich neustále sa vyvíjajúcom digitálnom svete. Umelou inteligenciou poháňaná kombinácia modelov položí základ pre ochranu online integrity.  Dôležité je to práve dnes, kedy sa začína táto technológia rozmáhať a veľa ľudí o nej nevie.

Mnoho ľudí sa práve kvôli tomuto bojí umelej inteligencie

McAfee Labs, inovačné a výskumné centrum McAfee, vyvinulo pokročilý AI model školený na detekciu umelo generovaného zvuku. Technológia využíva kombináciu kontextuálnych, behaviorálnych a kategorických detekčných modelov na identifikáciu, či je zvuk vo videu generovaný pomocou AI. S presnosťou 90% v súčasnosti dokáže McAfee detegovať a chrániť pred AI obsahom vytvoreným na škodlivé účely. Tým poskytuje spotrebiteľom neprekonateľné ochranné schopnosti.

Samsung Galaxy S24
Prvky umelej inteligencie chystá aj nová generácia Samsung Galaxy S24 Ultra | Zdroj: imgur

„Tak ako predpoveď počasia naznačujúca 70% šancu dažďa pomáha plánovať deň, naša technológia vás vybavuje pohľadmi na informované rozhodovanie, či je obsah tým, čím sa javí.”

Steve Grobman, technologický riaditeľ spoločnosti

Práve takáto technológia bola predstavená na teraz prebiehajúcom evente CES 2024. Podľa ponúknutých údajov z výskumu spoločnosti vieme povedať, že:

  • Viac ako polovica (52 %) Američanov sa obáva, že nárast deepfakes ovplyvní voľby, podkope dôveru verejnosti v médiá (48 %) a bude zneužitý na vydávanie sa za verejné osobnosti (49 %).
  • Používanie deepfakes na kyberšikanu znepokojuje 44 % Američanov, pričom viac ako tretina (37 %) ľudí sa obáva aj toho, že deepfakes sa používajú na vytváranie sexuálne explicitného obsahu.
  • Obavy z šírenia podvodov vďaka AI a deepfakes sú tiež značné na úrovni 57 %

Náš tip
Smart Banka 2024: Aké trendy hýbali bankovým sektorom v minulom roku a aké novinky sa chystajú?

10.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+