MojAndroid

Operačný systém Ubuntu pre smartfóny bol predstavený začiatkom januára s tým, že prvé smartfóny s natívnou podporou tohto OS sa majú objaviť ešte koncom tohto roka. Ak ale už teraz horlivo dychtíte za tým, že si Ubuntu vyskúšate aj na svojom smartfóne, máme pre vás dobrú správu. Canonical totižto oznámil, že už 21. februára vydá developerskú verziu Ubuntu pre smartfóny, ktorá bude kompatibilná so zariadeniami Nexus 4 a Galaxy Nexus.

Ubuntu-pre-telefony-2-550x251

Tím vývojárov upozorňuje, že nejde o verziu OS, ktorá by mohla byť využívaná na každodenné používanie. Podľa slov Canonical bude skôr určená pre nadšencov a zvedavcov, ktorí budú chcieť nový systém vyskúšať. Aby spoločnosť spravila nahranie novej ROM čo najjednoduchšie, vydá spoločne so systémovými obrazmi aj nástroj na ich flashnutie.

Novinka od Canonical bude demonštrovaná aj na MWC v Barcelone, kde bude dokonca táto softvérová spoločnosť ponúkať službu pre flashnutie Ubuntu do kompatibilného smartfónu. Ako už aj spoločnosť informovala, nový OS by mal byť schopný fungovať na väčšine Android zariadení. Či však Canonical vydá systémové obrazy aj pre iné smartfóny ako Nexus 4 a Galaxy Nexus, zatiaľ nie je známe.

Zdroj: phonearena

16.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+