MojAndroid

Pred nedávnom Twitter náhle odpojil od svojho rozhrania aplikácie (API) množstvo aplikácií tretích strán. Podľa dostupných informácií zároveň spoločnosť potvrdila, že dlhodobo presadzuje svoje pravidlá API a to môže viesť k tomu, že niektoré aplikácie v súlade s nimi jednoducho nebudú fungovať.

Twitter: Porušovanie pravidiel API

API je skratka pre Application Programming Interface. Ide o rozhranie pre aplikácie, ktorým môžu komunikovať dve aplikácie medzi sebou a spracovávať tak určité informácie. Spoločnosť však neposkytla žiadne vysvetlenie, ktoré pravidlá API vývojári aplikácií ako Twitterrific a Tweetbot porušujú.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot

Nezaoberá sa napríklad ani tým, prečo sú niektoré ďalšie aplikácie tretích strán stále v prevádzke. Môže to súvisieť aj so skutočnosťou, že Elon Musk po svojom príchode rozpustil celý komunikačný tím.

Môžu za to reklamy?

Okrem toho Twitter pod vedením Elona Muska pravdepodobne nevidí perspektívu pre podporu svojich vývojárov. Ako zdôraznil tím Twitterrific, mnohých zamestnancov spoločnosti, ktorí dohliadajú na vývojársku platformu, Elon minulý rok hromadne prepustil.

Niektoré špekulácie naznačovali, že Twitter urobil takéto rozhodnutie z dôvodu, že klienti tretích strán blokujú zobrazovanie reklamy. Potenciálne tak môžu byť vnímaní, že takýmto spôsobom odčerpávajú príjmy spoločnosti, ktoré majú v oblasti reklám už aj bez toho momentálne klesajúcu tendenciu.

K situácii sa vyjadrili aj zástupcovia dotknutých aplikácií. Tí si nie sú vedomí žiadneho nedodržiavania zverejnených pravidiel a pokiaľ nejaké pravidlá existujú a nevedia o nich, sú pripravení to vyriešiť.

Náš tip
YouTube TV pripravuje aktualizáciu s novým dizajnom
20.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+