MojAndroid

Dráma okolo prevzatia vedenia na Twitteri sa tiahne už istú dobu. Keď po dlhých súdnych ťahaniciach Elon Musk aplikáciu odkúpil za 44 miliárd USD, pravdepodobne nečakal, že sa voči nemu postupne postaví čoraz viac ľudí, dokonca aj jeho vlastní fanúšikovia. Nové pravidlá, kontroverzné rozhodnutia a suspendovaní novinári… To všetko a viac zapríčinilo, že pravdepodobne samotní Muskovi investori na neho začali tlačiť, aby vybral vhodnejšieho CEO. Dlho vyzeralo, že tlak vydrží, ale teraz už o tom rozhodli aj používatelia sociálnej siete.

Kontroverzia s menom Elon Musk

Keď sa spätne pozrieme na Muskovi minulosť na Twitteri, musíme spravodlivo zhodnotiť, že podobný vývoj situácie bol relatívne nevyhnutný. Vďaka nemu bol na sieti znovu povolený zabanovaný bývalý prezident USA Donald Trump, ale aj rapper Kanye, mimo ďalších iných. Kanyemu pár dní na platforme prechádzali antisemitické príspevky, až pokiaľ sa nový majiteľ rozhodol, že svastika prekračuje všetky pomyselné hranice.

Twitter Blue
Twitter Blue | Zdroj: Twitter

Následne zaviedol na platforme Twitter Blue, za ktorý dnes na PC zaplatíte 8 USD a na iOS 11 USD mesačne. Podrobnosti sa niekoľkokrát zmenili, jeho spustenie bolo taktiež mierne kostrbaté. Cena zahŕňa modrý oficiálny odznak, čo vám pomôže vylepšiť dosah príspevkov a komentárov. V dlhodobom pláne bolo zrušiť pôvodné odznaky všetkým, komu ich staré vedenie umožnilo mať. Oficiálne firmy by dostali zlatý odznak.

Končí majiteľ Tesly na pozícii CEO Twitteru?

V posledných dňoch sa vyhrotil prípad ohľadne suspendovaných novinárov. Tí doplatili na zdieľanie aktuálnej polohy Muskovho lietadla, čo však nie je nijak presne ošetrené americkým zákonom. Elon Musk sa odvolal na vlastnú bezpečnosť a dvakrát vytvoril anketu, v ktorej užívatelia mohli hlasovať o spravodlivosti jeho rozhodnutia. Následne prisľúbil, že všetky veľké zmeny pravidiel bude taktiež možnosť odhlasovať. Dnes ale nečakane zverejnil anketu, ktorá jednala o jeho odchode z platformy. Tá bola dostupná len na pár hodín počas pracovného dňa, čo mohlo značne ovplyvniť hlasovanie.

Výsledok? Pravdepodobne na míle vzdialený od toho, čo si majiteľ spoločnosti predstavoval. Až 57,5 % hlasujúcich si prialo jeho odchod z najvyššej pozície. Najnovšie publikoval príspevok o tom, že bude ťažké nájsť nového CEO, ktorý bude schopný udržať Twitter pri živote. Očakáva sa, že Musk ale dodrží slovo a stiahne sa. Je to pre neho logickým krokom, keďže aj akcie Tesly a SpaceX od jeho nástupu značne klesli. Budúcnosť Twitteru spoznáme s najväčšou pravdepodobnosťou v najbližších dňoch.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot

Náš tip
WhatsApp prináša aktualizáciu, ktorá značne vylepší skupinovú komunikáciu

19.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+