MojAndroid

Po kúpe sociálnej siete Twitter čelí miliardár Elon Musk neustálej kritike za zmeny, ktoré v nej zavádza. Jedným z kritizovaných krokov bolo aj zrušenie programu overovania identity používateľov. Elon Musk na kritiku zareagoval a podľa portál GSMArena tvrdí, že bude overovací program čoskoro spustený s pár malými zmenami.

Odznak pre overené účty dostane tri farebné podoby

Twitter obnovil svoj overovací program vlani v máji po viac ako trojročnej prestávke, ale po tom, čo Elon Musk prevzal Twitter, bol opäť pozastavený. Navyše modré odznaky, ktoré boli symbolom overených účtov, dostali predplatitelia predplatného Twitter Blue po tom, čo jeho cenu Musk zvýšil dvojnásobne na 8 dolárov.

elon musk twitter
Elon Musk | Zdroj: theguardian.com

Musk však po kritike teraz oznámil, že Twitter „predbežne“ spustí overovací program Verified 2. decembra a pred aktiváciou manuálne overí všetky overené účty. Manuálne overenie overených účtov je určite dobrý nápad, pretože po Muskovom prevzatí Twitteru spoločnosť začala ponúkať modré odznaky predplatiteľom Twitter Blue bez skutočného overenia identity.

To viedlo k tomu, že sa objavili účty s modrým odznakom vydávajúce sa za populárne osobnosti a spoločnosti. Mohli tak vydávať vyhlásenia alebo trollovať v ich mene. Okrem oznámenia predbežného spustenia overovania Musk uviedol, že overovacie odznaky na Twitteri budú teraz dostupné v troch farbách – zlatá, šedá a modrá.

Zlatá bude určená pre firmy, šedá pre vlády a modrá pre jednotlivcov. Jednotlivci môžu mať teraz tiež sekundárne malé logo, ktoré ukazuje, že patria k organizácii, ak to táto organizácia overí. Takéto rozlíšenie účtov je určite dobrý nápad, ale je tu ešte pár nejasnosti, ktoré zostali nezodpovedané.

Mechanizmus nového overovania Musk ešte len vysvetlí

Zatiaľ totiž nie je jasné, či bude Twitter pri overovaní účtov dodržiavať rovnaké kritériá ako predtým, alebo či budú upravené. Musk prisľúbil „dlhšie vysvetlenie“ overovacie mechanizmu na budúci týždeň, takže by sme mali mať v tejto otázke jasno ešte pred 2. decembrom, kedy bude overovanie opäť spustené.

Portál GSMArena dúfa, že proces overovania bude teraz dávať väčší zmysel a bude menej náhodný, Spôsob, akým doteraz Twitter overoval účty totiž vyvolal množstvo otázok  a nechával používateľov zmätených. Napríklad Twitter účtu portálu GSMArena bol od minulého roka viackrát zamietnutý overený stav, zatiaľ čo účty, ktoré sa vydávajú za značku GSMArena, naďalej normálne fungujú na sociálnej sieti.

Náš tip
Honor Earbuds 3i: TWS slúchadlá s vylepšeným ANC a 32-hodinovou výdržou

 

27.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+