MojAndroid

Twitter síce nebol najväčšou sociálnou sieťou, no mal obrovský dopad na verejné dianie. Medzi používateľmi nechýbali najdôležitejší ľudia v rámci veľkých svetových firiem, ktorí svoje rozhodnutia zdieľali práve na tejto sociálnej sieti. Z Twitteru sa tak stal zdroj užitočných informácií. Koncom roka 2022 sociálnu sieť kúpiť americký miliardár Elon Musk, ktorý stojí za projektmi ako je Tesla či SpaceX.

Žaloba je na stole

Samotný proces kúpy sa síce naťahoval, no nakoniec bol zrealizovaný a Musk je odvtedy novým majiteľom sociálnej siete. Približne v polovici minulého roka sa sieť oficiálne premenovala z Twitter na X. Viac informácií k tejto téme nájdete v článku Twitter už oficiálne zmenil názov aj u nás. Služba sa bude nazývať X. Musk po odkúpení Twitteru prepustil niekoľko dôležitých ľudí, vysoko postavených manažérov, ktorí stáli priamo vo vedení firmy.

Mohlo by vás zaujímať:

Tí ho teraz žalujú o celkovú sumu 128 miliónov dolárov, ktoré im údajne dlhuje na odstupnom. Na tému upozornil portál Theverge. Musk si očividne z dlhov nič nerobí a vôbec sa neunúva s ich vyplácaním. Bývalí šéfovia Twitteru teraz tvrdia, že jeho cieľom bolo oklamať ich o 200 miliónov dolárov predtým, ako im na druhý deň ráno mali byť poskytnuté opcie na akcie.

A práve toto má byť dôvodom najnovšej žaloby, v ktorej od Muska žiadajú 128 miliónov. Ako to celé dopadne a či bude musieť nový majiteľ sociálnej siete X zaplatiť požadovanú sumu, sa dozvieme až neskôr.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot

Náš tip
Smart Banka 2024: Hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu a vyhrajte smartfón v hodnote 1000 eur!

6.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+