MojAndroid

Globálna spoločnosť zaoberajúca sa najmä výrobou technológií – Xiaomi, má teraz menší problém. Pri takom obrovskom množstve zariadení nie je nezvyčajné, že sa niektoré z nich môže ukázať ako poruchové. Teraz je však problém trošku iný. Môže za to najmä aktualizácia, ktorú ste možno dostali do svojho smartfónu aj vy, informuje portál XiaomiAdictos.

Tento problém ste už možno zaznamenali aj vy, ak sa vám v poslednej dobe vypol alebo reštartoval smartfón bez vašej iniciatívy. Viacero používateľov po celom svete sa totiž na sociálnych sieťach “pochválilo” tým, že práve ich zariadenie sa v poslednej dobe správa čudne. Mnohí z nich dokonca tvrdia, že sa tak začalo diať po poslednej aktualizácií Google služieb prostredníctvom Obchodu Play.

Najviac postihnutí boli majitelia nasledovných smartfónov: POCO F5 5G, POCO F5 Pro 5G, POCO X5 5G, POCO X5 Pro 5G, POCO X3 Pro. Okrem toho sa však objavili aj majitelia ďalších smartfónov značiek Xiaomi a Redmi, ktorý majú rovnaké ťažkosti.

Xiaomi poradilo dočasné riešenie

Spoločnosti sa zatiaľ nepodarilo úplne opraviť vyskytujúci sa problém, no poradila aspoň dočasné riešenie. Tým má byť deaktivácia automatických aktualizácií vo vašom zariadení, nezávisle od jeho značky. Dokiaľ sa nepodarí chybu novou aktualizáciou odstrániť, môžete si aspoň skúsiť vypnúť nové aktualizácie, ktoré by mohli stav ešte zhoršiť podľa nasledovného návodu:

  1. Otvorte si Obchod Play
  2. Kliknite napravo hore na ikonku svojho profilu
  3. Vyberte nastavenia
  4. Nastavenia siete
  5. Automatická aktualizácia aplikácií
  6. A vyberte možnosť Neaktualizovať aplikácie automaticky

Ak sa však problém bude opakovať, neostáva vám nič iné, než čakať, kým ho Xiaomi vyrieši. O ďalšom priebehu vás určite budeme informovať. A čo vy, stretli ste sa už s takýmto náhlym reštartovaním? Ak áno, napíšte nám do komentárov.

Náš tip
Nové AI funkcie zo série Galaxy S24 môžete skúšať aj na starších Samsung smartfónoch

4.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+