MojAndroid

Projekt Ara od spoločnosti Google je ohlásený už pekne dávno, no tento rok sa ho definitávne dočkáme. Prvý modulárny smartfón na svete sa zjaví najskôr v Puerto Ricu a jeho kostra so základným vybavením bude dostupná za cenu 50 dolárov. Patriť sem má rám, displej, batéria či CPU. Tieto súčasti si budú môcť používatelia vymeniť podľa individuálnych nárokov na svoje mobilné zariadenie.

Project-Ara-Toshiba-13MP-camera-modul

Jedným z poskytovateľov komponentov je aj Toshiba, a tá zverejnila na YouTube svoje video, v ktorom predvádza svoju prácu na moduloch s fotoaparátom. Poskytne verzie s rozlíšením 2 mpx, 5 mpx a 13 mpx. Vo videu však uvidíme 5 mpx modul a jeho prvú predvádzačku.

Filozofia modulárnych komponentov je jednoduchá – ak idete na výlet, vezmete si fotoaparát s vyšším rozlíšením, no ak ste celý deň v práci, ponechať si môžete aj nižšie rozlíšenie. Prípadne, ak nie ste skrátka spokojný s jedným komponentom, no zvyšok súčastí vám vyhovuje, vymeníte iba ten “problémový”. Dôležitým faktorom však bude cena týchto modulov. Ak sa totiž výsledná “skladačka” vyrovná cene vlajkových lodí, je tu otázka, či sa to používateľom bude pozdávať. Na druhej strane – majú stále možnosť vymieňať si to, čo uznajú za vhodné. A pre niekoho je práve táto vlastnosť rozhodujúca.

Zdroj: phandroid.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+