MojAndroid

Prenos dát medzi smartfónom a vašim desktopom či notebookom je veľmi častou činnosťou mnohých používateľov. Pokiaľ vám nestačí presun malého množstva súborov e-mailom či zdieľanie cez sociálne siete, máme pre vás skutočne šikovné Android aplikácie stvorené pre túto činnosť.

Predstavujeme TOP aplikácie pre bezdrôtový prenos dát medzi vašim počítačom a smartfónom, dostupné už dnes v obchode Play. Pre správne fungovanie procesu je potrebné mať obe vaše zariadenia zosynchronizované cez danú aplikáciu.

Náš tip
TOP Android hry týždňa | 6. týždeň 2017

AirDroid: Remote access & File

AirDroid okrem okulahodiaceho prostredia prináša rýchle bezdrôtové prenášanie súborov medzi vašim smartfónom a Windows/Mac zariadením. Aplikácia ponúka tiež zobrazovanie notifikácií z telefónu (podporované sú napr. Messenger, WhatsApp alebo Kik) či možnosť odpovedania na hovory a správy priamo cez váš počítač.

Z ďalších funkcií je k dispozícii obnovenie synchronizovaných fotiek a videí do nového zariadenia, vyhotovenie snímky obrazovky na diaľku z počítača alebo vyčistenie pamäte a dočasných súborov pre zrýchlenie výkonu vášho smartfónu. Bonusom je funkcia „Find My Phone,“ zrkadlenie obrazovky či sledovanie kamerového záznamu z telefónu na počítači.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

SHAREit – Transfer & Share

Hlavným ťahákom aplikácie SHAREit je prenos vašich dát rýchlosťou až 20 MB/s. Presúvanie dát navyše poskytuje v originálnej kvalite vašich súborov. Aplikácia ponúka jednoduché prostredie a širokú podporu platforiem Android, iOS (iPhone/iPad), Windows 10 Mobile, Windows či MacOS. Aplikácia ponúka tiež kopírovanie kontaktov, SMS/MMS správ, hudby, videa či iných súborov medzi vašim starým a novým smartfónom.

Zaujímavosťou je takisto možnosť ovládať vašu PowerPointovú prezentáciu nadiaľku z vášho smartfónu. Základnou funkciou je ale samozrejme možnosť posielať dáta zo smartfónu do PC a opačne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Solid Explorer File Manager

Solid Explorer je správca súborov pre Android, ktorý prináša Material design, bohaté možnosti prispôsobenia ikon, tém a ďalších súčastí aplikácie. Ponúka jednoduché prenášanie súborov medzi dvoma panelmi, čítanie a rozbaľovanie Zip/Rar/Tar súborov či zabezpečenie heslom spomínaných archívov. Aplikácia má podporu cloudových úložísk OneDrive, Box, DropBox či Google Disk, cez ktoré môžete prenášať aj dáta do počítača. Skvelou funkciou je tiež podpora Chromecast zariadení.

Pri stiahnutí aplikácie dostávate skúšobnú 14 dňovú verziu zadarmo. Ďalšie funkcie sú dostupné v samostatných pluginoch v obchode Play. Najzaujímavejším je zrejme plugin na FTP pripojenie, ktorý vám po zadaní špeciálnej URL v počítači zobrazí obsah pamäte zariadenia a vy s ním pracujete ako so vzdialeným FTP serverom.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.5
Aktuálna cena: Zdarma

Fotky Google

Jedným z najjednoduchších riešení pre správu vašich fotiek a videí je jednoznačne aplikácia Fotky od spoločnosti Google. Vaše súbory sú kedykoľvek dostupné cez stránku photos.google.com a zabezpečené vašim Google účtom, pomocou ktorého máte súbory zosynchronizované. Aplikácia okrem zálohovania multimédií ponúka tiež vyhľadávanie ľudí, miest alebo vecí, ktoré sú na fotkách zobrazené. To všetko automaticky bez náročného označovania či tagovania.

Aplikácia vám sama ponúkne vytvorenie koláží, krátkych filmov alebo panorám a k dispozícii je tiež úprava kontrastu, farieb či výber filtrov. Zaujímavosťou je tvorba spomienok napr. spred roka či inteligentné vytváranie albumov. Podpora Chromecast zariadení je v tomto prípade samozrejmosťou. Google Fotky podporujú neobmedzené nahrávaní fotografií až v 16 GB rozlíšení a videa v rozlíšení 1080p Full HD. Pokiaľ si chcete súbory uložiť vo väčšom rozlíšení, zaberú vám miesto na vašom Google Drive disku, ktoré je obmedzené podľa toho, či si ho platíte alebo nie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Infinit File Transfer

Aplikácia z dielne Infinit deklaruje prenos až 2 GB vašich dát len za 10 minút. Ponúka jednoduché a prehľadné prostredie s podporou platforiem Windows, Android, iOS, macOS X či Linux. Infinit má tiež prenos súborov v pôvodnej kvalite a možnosť presúvania súborov v rámci vášho Android zariadenia. Prináša takisto podporu chatových aplikácií ako WhatsApp či iMessage.

Aplikácia ponúka aj kooperáciu s vašimi kontaktmi, odosielanie súborov je tak možné aj priamo na telefónne čísla či e-mailové adresy vašich priateľov. Vítaným bonusom je podpora „end-to-end“ šifrovania, ktoré disponuje len informáciou o odosielateľovi a prijímateľovi súborov.


AirSync iTunes & AirPlay

Tvorcovia aplikácie ju nazývajú tiež „iTunes for Android.“ A je tomu skutočne tak, aplikácia AirSync iTunes & AirPlay ponúka najmä synchronizáciu hudby či videa medzi vašou iTunes knižnicou a Android smartfónom. Synchronizácia prebehne bezdrôtovo pomocou Wi-Fi, aplikácia Air Sync je však spoplatnená sumou 4,99 €.

Vývojári ponúkajú tiež multimediálny prehrávač doubleTwist zadarmo v Obchode Play, kde si vašu zosynchronizovanú knižnicu môžete prehrať, či iTunes knižnicu manuálne nahrať.

Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.2
Aktuálna cena: 4,99 €
Verzia: 2.4.2
Aktuálna cena: 4,99 €

ASUS Share Link – File Transfer

Asus prináša tiež svoju aplikáciu pre presúvanie súborov rôzneho druhu medzi zariadeniami. Titul Share Link – File Transfer prináša jednoduché prostredie kombinované s efektívnymi funkciami. Po nainštalovaní aplikácie si vyberiete aké súbory chcete prenášať, označíte ich a následne len skenovaním okolitých zariadení vyberiete to, na ktoré sa vaše súbory majú presunúť.

Aplikácia Share Link od známeho taiwanského výrobcu elektroniky sa tiež stretáva s pozitívnymi ohlasmi používateľov v Obchode Play, kde si ju môžete stiahnuť a používať zadarmo.


File Transfer (Delite Studio)

Aplikácia od Delite Studio pre prenos vašich dát prináša nenáročné bezdrôtové prenášanie súborov medzi telefónmi, tabletmi, počítačmi či notebookmi. Podporuje prostredia MacOS, Windows, iPhone, iPad, iPod Touch a Android. Oficiálna stránka výrobcu následne ponúka odkazy na stiahnutie pre všetky spomínané platformy. Poteší podpora File Storage, populárneho správcu súborov pre iOS či File Storage Companion (obdobná služba pre Windows/Mac).

Aplikácia je dostupná zadarmo s reklamami, avšak posielať môžete len jeden súbor naraz a to maximálne o veľkosti 5 MB. Za navýšenie funkcionality sa v aplikácii účtujú „in-app“ poplatky. Je však zaujímavou alternatívou k vyššie spomenutým titulom.

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Čo používate na prenos súborov vy?

Prenášate súbory medzi svojim smartfónom a počítačom bezdrôtovo aj vy? Napíšte nám, akú aplikáciu na to využívate a ako ste s ňou spokojní. Radi budeme počuť váš názor v diskusii pod týmto článkom.

17.2.2017
 • Dano

  X-plore správca súborov má tiež takéto možnosti . A to dokonca z jedného Android zariadenia do druhého… Dakedy som používal aj WiFi File Explorer a fungoval výborne taktiež.

  • Kristián

   X-plore pouzivam aj ja, ale skoda ze je plateny ak chces posielat do PC subory ktore su vo viacerych ako 1 priecinku
   Vysvetlenie
   Ak chcem poslat nieco z telefonu/Documents tak to ide
   Ale ak Telefon/DCIM/Camera tak to uz pyta peniaze,
   ale riesim to tak, ze presuniem co potrebujem do 1. priecinka a preposle sa.

   Posledne 2 roky som nepouzil kabel na prenos suborov.

   • Dano

    Tak to som ani nevedel , ja som za tu aplikáciu zaplatil ihneď ako som zistil jej kvality… Už dávno žijem v tom ze za kvalitu sa platí a podľa toho mi potom funguje aj Android na telefónoch. Bez reklám a plne funkčne.

    • Kristián

     Ja som si ju nekupil lebo niekde som cital ze tam nestaci jednorazova platba ale ze pytaju peniaze mesacne, tak som to nechcel skusat

     • RadoVan7777

      ziadne mesacne platby tam nepytaju, su tam dobrovolne prispevky.

  • RadoVan7777

   Suhlasim, je to naj app aku v mobile vyuzivam :D , Ma v sebe, mimo ine, implementovanú možnosť odosielania suborov prostrednictvom send-anywhere. ( https://send-anywhere.com/

   )

 • Mixplorer ponúka Sambu, FTP, TCP… Stačí si vybrať.

 • tlstoch

  FTP server v mobile a filezilla na kompe

 • Andrej “Ubub”

  V živote som nič neprenasal cez kábel Mt do Pc a naopak, načo sú potom všetky tie cloudu a fičúry napr. od Google?

 • Andrej

  Hmm, chýba mi tam Pushbullet

 • stanko.z

  MyPhoneExplorer

 • Dano3266

  Na sync hudby a fotiek SyncME Wireless a na zvyšok solid explorer

 • Fyi de Will

  používam total comander, software data cable a mam aj mixplorer, ale ten som neskúšal.

 • Pebo

  SHAREit je super. Používam občas na prenos pomerne veľkých objemov dát (cca 1-2 GB) medzi smartfónom a tabletom (android) a funguje dobre. Viackrát použité na prenos aj medzi android smartfónom a Windows notebookom, čo fungovalo dobre hoci párkrát aj zlyhalo. Takisto použité viackrát medzi android smartfónom a iPhone a dobre. Rýchlosť cca od 1 po 10 MB/s.
  Inak vyskúšaný mám tiež Share link so striedavým úspechom, občas dobre ale viackrát aj zlyhalo (možno moja chyba)

 • Honza Grebeníček

  Total commander.

 • Lukáš Semjan

  Pouzivam EZ explorer a pripajam sa ako na FTP cez Filezillu…

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+