Calcoid
Pre mnohých užívateľov je predinštalovaná kalkulačka v systéme Android dostatočne dobrým pomocníkom pri bežných výpočtoch. Ak medzi nich nepatríte a hľadáte výkonnú a peknú aplikáciu, ktorá nahradí aj zložitejšiu kalkulačku, môžete vyskúšať Calcoid. Po dlhom čase je to totiž kalkulačka, ktorá prináša niečo nové. Disponuje všetkými možnými funkciami, ktoré by ste v bežnom živote od takejto aplikácie očakávali. Okrem bežných výpočtov ponúka možnosť rátať exponenciálne a logaritmické funkcie, trigonometrické funkcie a umožňuje aj prepínať medzi stupňami a radiánmi.
To všetko a omnoho viac však zvládnu aj iné aplikácie. Calcoid ale prináša veľmi pekné “flat” prostredie, ktoré naozaj poteší oko užívateľa. Ak si potrpíte na vzhľad svojich aplikácií, Calcoid vás určite nesklame. Farebné pozadia je možné aj meniť, takže si aplikáciu môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv. Základná verzia je pritom v Obchode Play úplne zadarmo. Nájdete v nej ale reklamy a vystačiť si budete musieť iba s jedným pozadím. Za 0,71€ ale môžete všetky reklamy odstrániť a získať prístup k všetkým pozadiam, ktoré aplikácia obsahuje.
Gogobot
K letnému obdobiu patria neodmysliteľne dovolenky, výlety a objavovanie zaujímavých miest. Ak nemáte radi skúšanie naslepo a radšej si dopredu prečítate hodnotenia iných ľudí, pomôcť vám počas výletov a dovoleniek môže aj turistický sprievodca. V tomto smere je jednotkou asi populárny TripAdvisor, ktorý je obľúbený vďaka obrovskej databáze miest a atrakcií. Gogobot je nová aplikácia, ktorá sa snaží konkurovať práve TripAdvisoru a podobným službám. Jej najväčšou nevýhodou je, že v súčasnosti sa v nej nachádzajú informácie iba k tým navštevovanejším miestam. Využijete ju ale aj na Slovensku, keď vám pomôže pri cestovaní do Bratislavy, Košíc, Popradu či Banskej Bystrice. Počet atrakcií a hodnotení je ale obmedzený.
Aplikácia však ponúka veľmi pekné a prehľadné prostredie. Pri prvom spustení si zvolíte, aké aktivity obľubujete a aplikácia bude potom zvýrazňovať práve také činnosti. Okrem zoznamu jednotlivých miest záujmu sú v aplikácii dostupné aj stručné informácie o mestách či obciach, rovnako ako predpoveď počasia pre toto mesto na nasledujúce dni. Gogobot ponúka aj užitočnú funkciu Výlety, vďaka ktorej si budete môcť naplánovať aj niekoľkodňové výjazdy za turistikou či spoznávaním nových miest. Aplikáciu môžete prepojiť aj s Facebookom, vďaka čomu budete vidieť navštívené miesta a hodnotenia vašich priateľov.
MyRoll
Postupom času sa v našich smartfónoch kopia fotografie a často sa tak dostávame do situácie, keď máme v Galérii veľké množstvo neusporiadaných snímkov. Niektorí výrobcovia už ale do svojich smartfónov dávajú prepracovanejšie aplikácie, ktoré triedia jednotlivé fotografie podľa dátumu či miesta. Vždy je ale dobré mať alternatávy, z ktorých si môžete vyberať. Ak hľadáte jednoduchú aplikáciu, ktorá automaticky sprehľadní vašu galériu, určite vyskúšajte MyRoll. Tá bola donedávna známa ako Flayvr a teraz okrem nového mena prináša aj nové funkcie a vzhľad.
MyRoll automaticky zoradí vaše fotografie podľa jednotlivých udalostí. Vďaka pokročilým algoritmom sa zasa zobrazia najlepšie fotografie, ktoré ste vytvorili. Jednou z hlavných výhod aplikácie je aj jednoduché zdieľanie, pričom naraz budete môcť zdieľať aj viacero obrázkov na viacerých sociálnych sieťach. Snímky pritom môžete uploadnúť na server aplikácie, alebo ich jednoducho pripojiť ako prílohu. Aplikácia sa tiež učí z vášho používania a vďaka tomu sa postupne zlepšuje automatické triedenie fotografií a vyberanie najlepších snímok.
GameBench
Nie je to tak dávno, čo mnohí užívatelia po vybalení nového smartfónu či tabletu ihneď spustili benchmark. Ešte donedávna sa týmto aplikáciam verilo natoľko, že v diskusiách na internete sa užívatelia dokonca hádali o tom, ktoré zariadenie má najvyššie skóre. Dnes už nie je miera hodnovernosti týchto programov taká vysoká. V prvom rade v týchto meračoch výkonu mnohí výrobcovia podvádzajú. Okrem toho, výsledok benchmarku často nemusí byť aj skutočným ukazovateľom reálneho výkonu. Väčšina nových smartfónov a tabletov dnes bez problémov zvláda veľkú väčšinu náročných aplikácií, ktoré je možné stiahnuť z Obchodu Play. Stále chcú ale niektorí užívatelia vedieť, ako plynule fungujú najnáročnejšie hry na ich zariadeniach. Presne pre nich je tu benchmark GameBench. Ten okrem merania FPS v hrách zisťuje aj to, koľko batérie daná hra spotrebúva. Aplikácia ponúka aj prehľadné grafy a hodnotu mediánu FPS počas hrania, vďaka čomu budete mať naozaj reálny prehľad o tom, ako plynulo fungujú hry na vašom tablete či smartfóne.
ShortPaste
Určite všetci poznáte ten moment, keď sa snažíte pracovať s odkazom na nejakú internetovú stránku a nedarí sa vám ho celý skopírovať či pri vložení do SMS správy zaberie veľa miesta a vy musíte odoslať aj dve alebo tri správy iba kvôli dlhému odkazu. V Obchode Play je niekoľko aplikácií, ktoré umožnia odkaz skrátiť podobne, ako sa to robí pri zdieľaní na sociálnych sieťach. Tieto aplikácie sú ale často komplikované a nepraktické. ShortPaste tento proces maximálne zjednodušuje. Pracuje totiž na pozadí a kedykoľvek skopírujete nejaký link, ShortPaste ho automaticky skráti a pri prilepení tohto odkazu na nejaké iné miesto sa už objaví jeho krátka forma. Na skracovanie linkov môžete používať službu goo.gl alebo bit.ly a históriu všetkých skrátených odkazov si môžete pozrieť priamo v aplikácii.
Walk Me Up! Alarm Clock
Ranné vstávanie býva pre mnohých z nás veľmi náročné. Prinútiť sa opustiť pohodlnú posteľ s vedomím, že nás opäť čaká deň plný povinností, môže byť často zdĺhavé a nepríjemné. Existuje celý rad aplikácií, ktoré sľubujú, že vás zobudia v tom najsprávnejšom momente. Alebo existujú aj také, ktoré vás hneď po prebudení nútia vykonať nejakú aktivitu, aby bolo zabezpečené, že sa naozaj preberiete. Na takomto princípe funguje aj Walk Me Up! Alarm Clock.
Ako z názvu vyplýva, ide o budík, ktorý vypnete iba tým, že spravíte niekoľko krokov. Tento počet si pritom dopredu nastavíte a budík vypnete naozaj iba vtedy, keď sa postavíte z postele a prejdete sa. Vďaka tomu bude veľmi pravdepodobné, že už viac nezaspíte a vyhnete sa tak nepríjemnostiam v práci či v škole. Aplikácia sa pritom nenechá len tak ľahko oklamať a trasením telefónu či tabletu ju nepresvedčíte o tom, že naozaj kráčate. Aplikácia umožňuje budík odložiť, no v nastaveniach nájdete aj tzv. Evil Mód, ktorý túto možnosť zablokuje a vy budete naozaj musieť vstať a spraviť niekoľko krokov pre vypnutie budíka. Ak vám teda ranné vstávanie robí problémy, možno práve táto aplikácia je tým správnym riešením.