MojAndroid

Určite to mnohí z vás poznajú – snažíte sa skopírovať odkaz na nejakú internetovú stránku pomocou prehliadača v smartfóne či tablete a vôbec sa vám nedarí označiť celý link. Problém je o to väčší, ak odkaz presahuje za okraj zariadenia a vy sa musíte posúvať v okne pre zadávanie URL adresy. Na počítači tento proces uľahčuje myš, no na zariadeniách s dotykovou obrazovkou sa často jedná priam o nesplniteľnú úlohu a aj manipulácia s odkazom po úspešnom skopírovaní je veľmi náročná.

Aplikácia ShortPaste aspoň z časti tento problém odstráni. Nepomôže vám síce s označovaním odkazu v prehliadači, no výrazne uľahčí ďalšiu manipuláciu. Aplikácia pritom beží stále na pozadí a všetko, čo pre jej fungovanie musíte urobiť, je stiahnuť ju a nainštalovať. Všetku ostatnú prácu potom spraví za vás. Stačí, keď z prehliadača skopírujete akýkoľvek odkaz a keď ho budete chcieť prilepiť napríklad do konverzácie v messengeri či SMS správe, zobrazí sa už jeho krátka forma. Vďaka tomu bude zdieľanie odkazov a iná manipulácia s nimi oveľa jednoduchšia.

shortpaste1 shortpaste2

Aplikácia navyše ponúka aj ďalšie možnosti. V základnom nastavení je na skracovanie URL adries použitá služba goo.gl, no v nastaveniach môžete túto možnosť zmeniť a vybrať si službu bit.ly. V každom prípade máte v aplikácii možnosť pozrieť sa kedykoľvek na históriu skopírovaných odkazov. Aplikácia je v obchode Play zadarmo a stiahnuť si ju môžete aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA

15.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+