MojAndroid

Fotky

Google počas konferencie Google I/O predstavil okrem iného aj svoju novú službu Google Photos, resp. Fotky. V obchode Play sa táto aplikácia tvári ako aktualizovaná verzia aplikácie Fotky, ktorú sme už dlho používali a ktorá bola prepojená s profilom na sieti Google+. Táto povinnosť teraz odpadá a službu môžete používať bez toho, aby ste fotky mali v profile na Google+. To ale nie je jediná a ani najväčšia výhoda nového nástroja. Tou je určite možnosť zadarmo si zálohovať neobmedzené množstvo fotografií s rozlíšením do 16 MP a videí s maximálnym rozlíšením Full HD. Okrem toho ponúka služba aj pokročilé nástroje na vyhľadávanie fotografií a inteligentné kategorizovanie fotografií do zbierok. Služba je k dispozícii zadarmo na viacerých platformách a určite stojí za vyskúšanie.

photos-1 photos-2 photos-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Glose

Aplikácia Glose je zaujímavou alternatívou ku klasickým elektronickým čítačkám. Okrem toho, že obsahuje viac, ako pol milióna elektronických kníh, ktoré sú zdarma alebo si ich môžete zakúpiť, ponúka Glose aj rôzne zaujímavé funkcie. Tie sú zväčša zamerané na sociálne siete, resp. zdieľanie informácií s priateľmi priamo v aplikácii. Môžete si tu totiž vytvoriť vlastnú knižnicu a spojiť sa s priateľmi, ktorí tiež využívajú rovnakú aplikáciu. K dispozícii je tiež možnosť označiť citácie z diel a zdieľať ich na iných sociálnych sieťach, pričom pridať môžete aj vlastné anotácie. Jednoducho povedané, Glose je aplikáciou, ktorá spája čítanie kníh a svet sociálnych sietí, čo určite mnohí čitatelia privítajú.

glose-1 glose-2 glose-3

Verzia: 1.9.23
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.23
Aktuálna cena: Zdarma

Google Spotlight Stories

V obchode Play sa teraz objavila zaujímavá nová aplikácia Google Spotlight Stories. Ide o nástroj, pomocou ktorého je možné vychutnať si rôzne príbehy a poviedky tak, ako nikdy predtým. Tieto príbehy sú totiž optimalizované pre mobilné zariadenie. Pre čo najintenzívnejší zážitok sú využívané senzory zariadenia, sférický zvuk, 360° animácie a 3D a 2D grafika. Vďaka tomu si môžete naozaj vychutnať príbeh oveľa intenzívnejšie, ako v bežnej knihe. Samozrejme, takáto komplexná aplikácia má svoje obmedzenia. Zatiaľ funguje iba na niektorých zariadeniach, pričom Google prisľúbil, že nové zariadenia budú podporované čoskoro. Za vyskúšanie ale nič nedáte a ak bude vaše zariadenie podporované, užiť si môžete naozaj zaujímavú verziu klasického príbehu.

google-spotlight-stories-1 google-spotlight-stories-2 google-spotlight-stories-3

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Lenka

Ak ešte vo svojom smartfóne nemáte dosť aplikácií určených na fotografovanie a úpravu obrázkov, máme tu pre vás zaujímavú novinku. Tou je aplikácia s názvom Lenka, ktorá sa špecializuje na čierno-biele fotografie. Aplikácia ponúka veľmi jednoduché rozhranie, no zároveň sa v nej skrývajú veľmi užitočné funkcie. Výhodou je fakt, že aplikácia zobrazí reálny čierno-biely náhľad na fotografovanú scenériu ešte pred tým, ako stlačíte tlačidlo spúšte. K dispozícii sú rôzne nástroje pre úpravu tónov či kontrastu, vďaka čomu môžete odtiene prispôsobiť vlastným predstavám. Fotografovať môžete v štandardnom režime 16:9, ale jednoduchým gestom pinch-to-zoom môžete zmeniť formát na štvorcový a tým pádom ihneď optimalizovaný pre sieť Instagram.

lenka-1 lenka-2 lenka-3

Office Lens

Microsoft predstavil v obchode Play veľmi zaujímavú aplikáciu Office Lens. Tá ponúka pokročilé funkcie na fotografovanie dokumentov a následné úpravy. Oproti iným podobným aplikáciam spočíva jej výhoda najmä v tom, že v odfotografovaných dokumentoch umožňuje vyhľadávať slová, keďže ich dokáže prekonvertovať do formátov ako .docx či .pdf. Okrem toho zvládne napraviť obrázok v prípade, že ste odfotografovali tabuľu pod uhlom a výsledkom je dokonalý a najmä dobre čitateľný dokument. V konečnom dôsledku tak ide o užitočnú aplikáciu pre každého študenta, ale zíde sa aj na firemné porady či v bežnom živote.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Runtastic Leg Workout Trainer

Ak ste niekedy v minulosti hľadali mobilnú aplikáciu, ktorá by vás sprevádzala domácim cvičením, je veľmi pravdepodobné, že ste narazili na tituly od Runtastic. Tieto sú veľmi populárne a využívajú ich mnohí fitness nadšenci. V portfóliu spoločnosti nájdeme aplikácie pre posilňovanie, ale aj behanie a iné športové aktivity. Teraz pribudla aj nová aplikácia Runtastic Leg Workou Trainer, ktorá je zameraná na posilňovanie spodnej časti tela. Aplikácia už tradične ponúka prehľadné prostredie a niekoľko desiatok cvikov a celých tréningov, vďaka čomu si nohy a spodnú časť tela môžete precvičiť aj v pohodlí domova.

runtastic-leg-1 runtastic-leg-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

5.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+