MojAndroid

Spoločnosť HMD sa posledné roky stala známou vďaka výrobe Android smartfónov pod licencovanou legendárnou značkou Nokia. Pred nedávnom sa však rozhodla vydávať telefóny aj pod vlastnou značkou a v apríli zviedla nevýrazný lacný model HMD Pulse+. Ten teraz podľa oficiálnych stránok výrobcu dostáva podstatne zaujímavejšiu firemnú verziu HMD Pulse+ Business Edition.

Rovnaký hardvér a rozšírená záruka

Firemná verzia sa od bežnej hardvérovo nelíši. Rovnaký 6,55-palcový IPS displej s rozlíšením 1612 x 720 pixelov, čipset Unisoc T606, 128 GB úložisko, 50 MP fotoaparát alebo 5000 mAh batéria. Parametre, ktoré sú bežné pre nižšiu triedu a asi nikoho neohúria. To, čo je na firemnej verzii zaujímavé, je jej softvérová podpora a záruka.

HMD Pulse+ Business Edition
HMD Pulse+ Business Edition | Zdroj: solutions.hmd.com

Firemných zákazníkov láka výrobca na rozšírenú 3-ročnú záruku. Pôvodne 3 roky bezpečnostných záplat sa predĺžia na 5 rokov, aby sa zabezpečilo, že firemné dáta budú v bezpečí. Predlženie sa bohužiaľ netýka systémových aktualizácií, na ktoré dáva výrobca záruku iba 2 roky.

Dve možnosti servisu smartfónu

Čo sa týka hardvérovej podpory, tak sú na výber dve možnosti. Prvá sa nazýva Starostlivosť od dverí k dverám (Door to Door Care) s kuriérskou službou DHL Express. Ak smartfón potrebuje opravu, DHL ho vyzdvihne odkiaľkoľvek v Európe, vezme ho do servisu a prinesie ho späť, keď bude pripravený.

HMD Pulse+ Business Edition
HMD Pulse+ Business Edition | Zdroj: solutions.hmd.com

Druhú možnosť využijú firmy, ktoré majú vlastných technikov. Niektoré opravy je totiž možné vykonať interne pomocou nástrojov a pokynov, ktoré poskytuje spoločnosť iFixit. HMD Repair Hub na ifixit.com ponúka za veľmi priaznivé ceny náhradné batérie (20 eur), nabíjacie porty (15 eur), zadné panely (3 eur) a dokonca aj displeje (40 eur).

Smartfón je totiž vyrobený tak, aby bol ľahšie opraviteľný a dlhšie ekologický udržateľný. Aj batéria je dimenzovaná spôsobom, aby si po 800 nabíjacích cykloch zachovala aspoň 80 % svojej pôvodnej kapacity 5 000 mAh. Mala by tak vydržať fungovať niekoľko rokov pri mierne zníženej pôvodnej kapacite.

Zabezpečenie a cena

Verzia HMD Pulse+ Business Edition je tiež navrhnutá podľa odporúčaní programu Android Enterprise. Obsahuje preto podnikové zabezpečenie s biometrickou autentifikáciou, šifrovaním a vzdialeným vymazaním dát. Všetky údaje zhromaždené zo smartfónu sú uložené na Google Cloud Platform so sídlom v EÚ (a plne v súlade s požiadavkami GDPR).

Cena HMD Pulse+ Business Edition pre firmy je 200 eur za verziu s 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Spotrebiteľská verzia s 4 GB RAM a 128 GB úložiskom stojí v obchodoch 160 eur.

Náš tip
Zbaví sa konečne ohybný displej Samsungu svojho nedostatku?
25.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+