MojAndroid

Spoločnosť Meta v spolupráci s legendárnou značkou Ray-Ban pred časom predstavila svoje prvé smart okuliare. Meta Ray-Ban sú určené priamo pre používateľov sociálnej siete Instagram. Podľa oficiálneho blogu bude vďaka novej aktualizácii ich prepojenie s Instagramom ešte užšie.

Nové hlasové povely uľahčia ovládanie

Aktualizácia softvéru okuliarov pridáva niekoľko nových funkcií. Ako prvé sú to nové hlasové príkazy. Príkaz „Hey Meta“ umožni používateľovi rýchlo zdieľať fotografie nasnímané okuliarmi na jeho Instagram účet. Ak povie „Hey Meta, share my last photo to Instagram“, bude posledná nasnímaná fotografia priamo zdieľaná do Príbehov (Stories) bez nutnosti vybrať smartfón.

Ray-Ban Meta Smart Glasses
Meta Ray-Ban | Zdroj: Ray-Ban.com

Hodí sa to napríklad pri športových aktivitách ako beh. Ďalším vylepšením je integrácia s hudobnou službou Amazon Music. Vyslovením „Hey Meta, play Amazon Music“ sa automaticky spustí prehrávanie odporúčaného zoznamu skladieb. Aj predtým síce bolo možné streamovať hudbu z Amazon Music do okuliarov, ale teraz k tomu nie je nutné vytiahnuť smartfón.

Meta predstavila aj nový dizajn okuliarov

Okuliare Meta Ray-Ban pridávajú aj podporu pre meditačnú aplikácii Calm a do aplikácie Meta View prichádza bezplatná trojmesačná ponuka predplatného. Podľa spoločnosti Meta sa aktualizácia softvéru distribuuje používateľom postupne vo vlnách. V ponuke pre 15 krajín (vrátane európskych) by sa sa tiež mal objaviť nový dizajn okuliarov s názvom „Skyler“ a nové farebné možnosti. Konkrétne:

  • dizajn Skyler v lesklej kriedovo sivej farbe s gradientnými škoricovo ružovými šošovkami
  • dizajn Skyler v lesklej čiernej farbe so šošovkami vo farbe Transitions Cerulean Blue (priesvitne modrá)
  • dizajn Headliner Low Bridge Fit v lesklej čiernej farbe so šošovkami Polar G15
Náš tip
Samsung pripravuje redizajn. Obľúbené slúchadlá budú pripomínať AirPody
25.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+