MojAndroid

Populárny benchmark AnTuTu zozbieral údaje zo svojich testov a zostavil rebríček TOP 10 najlepších mobilných procesorov. Procesory a GPU hodnotí AnTuTu podľa priemerného skóre, nie podľa najvyššie dosiahnutej hodnoty, takže výsledky možno považovať za objektívne. Nikoho zrejme neprekvapí, že prvé miesto zaujal Snapdragon 820, ktorý nasleduje prekvapujúco čip Apple A9 z najnovších iPhonov. Čo je však zaujímavosťou, je fakt, že v rebríčku sa nenachádza ani jeden procesor MediaTek (ani Helio X10) a nachádza sa v ňom celkovo až 5 procesorov od Qualcommu. Pozrite sa na to, ako vyzerá celý rebríček.

top-10-procesory-03-2016

Veľmi podobný rebríček prináša AnTuTu aj v oblasti grafických čipov. Aj v tomto rebríčku dominuje grafická jednotka procesora Snapdragon 820, no niektoré nasledujúce pozície sa voči predošlému rebríčku zmenili.

top-10-GPU-03-2016

Zdá sa tak, že Snpadragon 820 je momentálne z oblasti výkonu tou najlepšou voľbou. Nájdete ho napríklad v zariadeniach Samsung Galaxy S7, S7 Edge, LG G5, Xiaomi Mi 5 alebo Sony Xperia X Performance. Čo na porovnanie výkonu CPU a GPU jednotlivých výrobcov hovoríte vy? Myslíte si, že Qualcomm je v tejto oblasti ešte stále číslom jedna?

Zdroj: AnTuTu

7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+