MojAndroid

Kórejská spoločnosť LG si do španielskej Barcelony na výstavu MWC 2016 priniesla svoju vlajkovú loď pre rok 2016 LG G5. Novinka ponúka niekoľko zaujímavých funkcií a jednou z nich je aj špeciálny duálny fotoaparát. Ten plní trochu iný účel ako v prípade predchádzajúcich zariadení s týmto riešením a kým hlavný 16 MP fotoaparát je určený pre väčšinu vašich fotografií, nájdeme tu aj 8 MP 135° širokouhlý fotoaparát určený pre špeciálne príležitosti, keď potrebujete zachytiť väčší priestor či už v stiesnených podmienkach, alebo naopak v prírode pri fotografovaní krajinky.

Oproti hlavnému fotoaparátu, ktorý je schopný zachytiť 78° zorné pole, ide o skutočne veľký rozdiel. Nie je ale úplne jednoduché predstaviť si, o aký rozdiel sa jedná, no teraz už máme k dispozícii fotografie zhotovené jedným aj druhým fotoaparátom vždy z rovnakého miesta, aby bol rozdiel jasne viditeľný.

LG G5 16 MP main camera
Fotografia so 16 MP hlavným fotoaparátom (78°)
LG G5 8 MP wideangle 1
Fotografia s 8 MP širokouhlým fotoaparátom (135°)
LG G5 16 MP main camera 2
Fotografia so 16 MP hlavným fotoaparátom (78°)
LG G5 8 MP wideangle 2
Fotografia s 8 MP širokouhlým fotoaparátom (135°)
LG G5 16 MP main camera 3
Fotografia so 16 MP hlavným fotoaparátom (78°)
LG G5 8 MP wideangle 3
Fotografia s 8 MP širokouhlým fotoaparátom (135°)

Ako môžete vidieť, rozdiel vo výsledku fotografií s novým LG G5 je skutočne veľký. Je ale zrejmé, že 8 MP fotoaparát nedokáže zachytiť toľko detailov ako hlavný fotoaparát, no kompenzuje si to práve oveľa širším zorným poľom. Prepínať medzi fotoaparátmi môžete jednoduchou softvérovou ikonkou priamo v menu fotoaparátu, a tak môžete túto novinku využívať presne podľa svojich predstáv.

Zdroj: PhoneArena

23.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+