MojAndroid

CM Security – Antivirus FREE

Ak sa bojíte mobilných vírusov, stiahnite si aplikáciu CM Security. Ide o titul od tvorcov populárnej aplikácie CleanMaster, ktorí sa tentokrát rozhodli zvýšiť bezpečnosť vášho zariadenia. S hodnotením 4,7/5 je táto aplikácia medzi používateľmi pomerne obľúbená a prekvapí vás zaujímavými funkciami, ako napríklad ochranou na viacerých úrovniach systému, rýchlym skenovaním aplikácií či ochranou prehliadania internetu. Samozrejmosťou je bezplatná dostupnosť pre všetkých používateľov a bohatá databáza mobilných hrozieb, vďaka ktorej vás táto aplikácia ochráni vždy, keď to je potrebné. Ak vás tento titul zaujal, stiahnite si ho pomocou odkazu priloženého nižšie.

cm-security-1 cm-security-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

LINE DECO – Wallpapers & Icons

Aplikácia s názvom LINE DECO je prvou oficiálnou aplikáciou na úpravu messengera Line. Ten je populárny najmä v ázijských krajinách, ale svojich fanúšikov si nachádza čoraz častejšie aj na Slovensku a v okolí. Túto skupinu preto určite poteší, že si pomocou aplikácie Line Deco budú môcť zmeniť ikony a pozadie podľa vlastného uváženia. Nové dizajnové doplnky zmenia nielen vzhľad aplikácie, ale aj vašu náladu, keď sa pozriete na displej svojho mobilu či tabletu. Ak máte komunikátor Line a chcete si zmeniť, stiahnite si Line Deco pomocou nášho odkazu nižšie. Táto aplikácia je rovnako dostupná bezplatne.

line-1 line-2

PhotoSync

Aplikácia PhotoSync je domácim správcom multimédií, ktorý vám umožňuje zdieľať fotografie a videá medzi viacerými zariadeniami pripojenými na rovnakú Wi-Fi. Aplikácia prenáša fotografie v pôvodnej veľkosti, pričom zachováva aj EXIF dáta a podporuje dokonca aj prenos RAW súborov. Výbornou funkciou je upozornenie na duplicitu fotografií v jednom zariadení, či možnosť selektívneho výberu zariadení, na ktorých chcete synchronizovať svoje fotografie. PC a Mac klient zas môže slúžiť ako zálohovacie stredisko, kde si uložíte na konci dňa všetky svoje fotografie zo všetkých zariadení. Výhodou je tiež priame zasielanie údajov bez asistencie služieb tretích strán. Rovnako ako predošlé aplikácie, aj Photosync je dostupný bezplatne.

photosync-2

Náš tip
APLIKÁCIE | PhotoSync – záloha a synchronizácia fotografií cez Wi-Fi
Verzia: 3.1.9
Aktuálna cena: Zdarma

Multi Timer StopWatch

Hlavnými prednosťami aplikácie Multi Timer StopWatch sú jednoduchosť a praktickosť. S touto myšlienkou bol tento titul aj vytvorený. Ide totižto o jednoduchého pomocníka s časom, ktorý vám umožní naraz odmerať niekoľko časov stopkami, pričom sa všetky počítadlá zobrazujú priamo na displeji. Okrem toho však pomocou tejto aplikácie môžete nastavovať krátke budíky a časovače, prípadne si pridať jeden z jej widgetov na domácu obrazovku. Zaujímavými funkciami sú aj možnosť ovládať merače senzormi, možnosť uložiť si namerané dáta či napríklad možnosť nastaviť iný tón pre každý z časovačov. Aj tento titul je dostupný na stiahnutie zadarmo a ak vás zaujal, kliknite na odkaz nižšie.

multi-timer-1 multi-timer-2

Verzia: 2.4.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.14
Aktuálna cena: Zdarma

Mailbox

Populárna e-mailová aplikácia Mailbox, ktorá bola doteraz dostupná pre iOS, prichádza aj na Android a k dispozícii bude aj vo verzii pre desktop. V obchode Google Play je už dostupná v beta verzii. Maibox ponúka možnosti archivácie a mazania mailov swipovaním, resp. ťahom prsta, podobne ako mobilná aplikácia Gmail. Mailbox však pridáva funkciu Auto-Swipe, vďaka ktorej sa aplikácia dokáže „učiť“ podľa toho, ktoré maily používateľ archivuje alebo maže a robí túto činnosť potom automaticky. Autori tvrdia, že týmto spôsobom je možné zbaviť sa otravného spamu vo forme reklamných mailov, pri ktorých sú ľudia príliš leniví prejsť celým procesom odhlásenia z ich zasielania, alebo o tejto možnosti nevedia. Aplikáciu Mailbox si môžete stiahnuť pomocou odkazu nižšie, rovnako bezplatne.

Mailbox-for-Android

Náš tip
Dropbox ohlásil Mailbox pre Android

Color Touch Effects

Pre používateľov s citom pre fotografiu a multimédiá je v našom tohtotýždňovom výbere prítomná aplikácia s názvom Color Touch Effects. Ide o intuitívny titul, ktorý vám umožní po odfotografovaní alebo stiahnutí obrázku jeho ďalšie úpravy, medzi ktoré sa radí napríklad možnosť aplikovať filter, úpravy typu orezanie či posunutie alebo možnosť zmeny veľkosti, ktorú využijete najmä pri uplodovaní upravených fotografií na sociálne siete. Hoci je aplikácia sama o sebe graficky jednoduchšia, dokáže zaujať svojimi funkciami. Ak vás zaujala, stiahnite si ju bezplatne z Obchodu Play pomocou odkazu nižšie.

color-touch-1 color-touch-2

Verzia: 4.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.4
Aktuálna cena: Zdarma

Plan B

Ak patríte medzi používateľov, ktorí často stratia alebo niekde zabudnú svoje mobilné zariadenie, rozhodne by ste si mali zapamätať názov aplikácie Plan B. Ide totiž o titul, ktorý slúži presne na vyššie opísané momenty a pomocou jeho nainštalovania cez internetový prehliadač môžete nájsť svoj stratený alebo ukradnutý smartfón či tablet. Aplikáciu vyvinula spoločnosť Lookout Mobile, ktorá je autorom veľmi populárneho antivírusového programu a vďaka svojim funkciám si Plan B našiel už mnoho fanúšikov. Výhodou aplikácie je to, že ju stačí nainštalovať až potom, ako sa vám zariadenie stratí, takže slúži presne na “plán B”, kedy neviete, ako inak by ste svoje zariadenie našli.

plan-b-1 plan-b-2

Carousel

Carousel je špeciálnym typom galérie, ktorá sa orientuje najmä na cloud a na zdieľanie vašich zážitkov. Skupiny fotografií a videí sú rozdelené podľa dátumu do samostatných udalostí a Dropbox v tejto aplikácii predstavil aj nový typ súkromného zdieľania, ktorý vám umožní s priateľmi zdieľať buď jednu fotografiu alebo celú udalosť v priebehu sekundy. Zaujímavou je aj funkcia doplnenia fotografií od priateľov, čo v praxi znamená asi toľko, že ak s vami priatelia zdieľajú fotografie zo spoločnej udalosti a nemáte ich v aplikácii Carousel, môžete si ich tam jednoducho pridať pomocou tlačidla v správe. Nie všetko je však o zdieľaní a Carousel je výbornou aplikáciou aj na prehliadanie starých fotografií. Všetky snímky sú totižto usporiadané podľa dátumu a stačí, aby ste rolovali lištou v spodnej časti aplikácie, aby ste sa dostali až ku prvej snímke vyhotovenej vaším zariadením.

carousel-4 carousel-1

Náš tip
Dropbox predstavil Carousel: Galériu založenú na cloude

Wallpapers & Backgrounds HD

Ak si chcete upraviť váš Android smartfón alebo tablet, najjednoduchšou cestou je zmeniť si pozadie. Nájsť ten správny obrázok je však niekedy viac než namáhavé, a preto vám môže prísť vhod aplikácia, ktorá združuje pekné pozadia pre smartfóny a tablety. Takým titulom je aj Wallpapers & Backgrounds HD, ktoré sa dnes dostalo do nášho výberu. Aplikácia je sama o sebe veľmi jednoduchou a používateľom ponúka tisíce tapiet dostupných bezplatne. Tie sú rozdelené do kategórií a vybrať si môže naozaj každý. Ako predošlé aplikácie, aj táto je dostupná bezplatne a ak vás zaujala, môžete si ju stiahnuť pomocou odkazu na obchod Play, ktorý vám prikladáme nižšie.

wallpaper-1 wallpaper-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Make Me Bearded

Jednoduchá aplikácia, ktorej cieľom je skôr pobaviť, má názov Make Me Bearded. V jej intuitívnom prostredí sa ľahko zorientujete a jedinou funkciou tejto aplikácie je to, že vám pridá bradu na už existujúcu fotografiu. Môžete si tak robiť srandu z priateľov alebo zahnať chvíľku nudy, čo príde vhod práve vtedy, keď to nečakáte. Aplikácia ponúka hneď niekoľko typov brád a na každú hlavu sa nájde tá pravá. Make Me Bearded je dostupná bezplatne a pokiaľ vás táto zábavná aplikácia nadchla, stiahnite si ju pomocou nášho odkazu nižšie.

bearded-1 bearded-2

Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma

12.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+