MojAndroid

Deti a tínedžeri trávia viac času sledovaním videí na TikToku ako na YouTube. Podľa portálu TechCrunch sa tak deje od júna 2020, kedy TikTok predbehol YouTube z pohľadu na priemerný strávený čas denne na platforme, pokiaľ ide o jedincov s vekom od 4 do 18 rokov.

TikTok je medzi mladými populárnejší ako YouTube

Jún 2020 bol mesiacom, kedy TikTok predbehol po prvýkrát svojho rivala YouTube. Mladší jedinci na ňom vtedy strávili 82 minút denne, zatiaľ čo na YouTube 75 minút za jeden deň. Odvtedy sa sociálna sieť stala dominantnou medzi mladými. Koncom uplynulého roka na TikToku deti a tínedžeri v priemere strávili 91 minút a na YouTube už “iba” 56 minút. Pripomenieme, že ide o celosvetovú štatistiku. Taktiež je dôležité zmieniť, že ide iba o priemer a nemusí nutne znamenať, že každá maloletá osoba má rovnaké návyky.

TikTok titulka
TikTok | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Svoje samozrejme urobila aj pandémia a nevylučuje sa, že tento denný priemer do pár rokov klesne. Do budúcnosti však nevidíme a možné je naozaj všetko. Pre obmedzenie stráveného času na internete svojich detí môžete využiť rôzne dostupné rodičovské nástroje. Skvelým pomocníkom je aj aj nástroj Digitálna rovnováha, ktorý je implementovaný v samotnom operačnom systéme Androidom vo verzii 9.0 Pie a vo vyšších verziách.

Náš tip
Android Auto má nové požiadavky. Je váš smartfón kompatibilný?

3.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+