MojAndroid

Sociálna sieť TikTok zameraná na video obsah to nemá v posledných dňoch ľahké. Mnoho vládnych činiteľov ju označilo za bezpečnostnú hrozbu a chystajú sa podniknúť kroky voči platforme. Tá sa nechce vzdať bez boja a po novom sa chce tváriť ako nástroj pre vzdelávanie a rozvoj používateľov, píše TheVerge.

Na samostatnej karte sa po novom bude používateľom zobrazovať obsah zameraný na vedu, techniku, matematiku a podobne. Nachádzať sa má hneď vedľa terajších dvoch už existujúcich feed-ov. Ako prvý by mali novinku zahliadnuť (už klasicky) používatelia v USA, kde vláda už nejaký čas rozmýšľa nad úplným zákazom siete v krajine.

Nie všetky technologické a vzdelávacie videá sa zobrazia na novej STEM karte. Najprv musia všetky videá tohto typu prejsť kontrolou organizácie stojacej za celkovou bezpečnosťou platformy. Po vyhodnotení bezpečnosti a relevantnosti videa sa môže dostať na STEM kartu, kde určite pri zavedení vznikne veľký boj medzi tvorcami, predsa len si novinku bude chcieť vyskúšať množstvo používateľov. To predstavuje možnosť rozšíriť svoje publikum o nových sledovateľov.

TikToku pomôže v zavedení funkcie aj partnerstvo s Common Sense Networks, ktorá sa zaoberá vekovým obmedzovaním videí na platforme. Rovnako verí, že v očiach používateľov už nebude braný len ako platforma kde ľudia strácajú čas. V spoločnosti sú presvedčení, že aj používatelia, ktorých táto problematika nezaujíma využijú STEM a ponoria sa do nového sveta technológií.

Riadna kontrola videí je základ

Problém môžu predstavovať dezinformácie. Napríklad počas pandémie sa s nimi roztrhlo vrece, a tento problém neobišiel ani TikTok. So pseudo-odborníkmi na problematiku si nevedeli dať rady a tí mali na svedomí hneď niekoľko zbytočných úmrtí. Vtedy (aj dnes) platforma začala s banovaním nepravdivých informácií. Za množstvo klamlivých videí si TikTok vyslúžil vlnu kritiky, preto musí teraz pracovať s veľkou opatrnosťou.

tiktok
Tiktok STEM karta | Zdroj: Tiktok

Vyzerá, že vo februári TikTok robil testy podobne tematických informačných kanálov vrátane kategórií ako móda, šport a hry. Spoločnosť tvrdí, že v súčasnosti testuje informačné kanály na vybraných trhoch. Aktualizácia prichádza v čase, keď je TikTok pod zvýšeným dohľadom zákonodarcov ohľadom bezpečnosti používateľov a toho, či aplikácia predstavuje národné bezpečnostné riziká.

Náš tip
Samsung predstavil smartfóny Galaxy A54 5G a A34 5G. Aká je ich cena a parametre?
15.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+