MojAndroid

TikTok pripravuje novú aktualizáciu, ktorá by mala prilákať na platformu veľké množstvo nových používateľov. Spoločnosť sa teda odklonila od svojho pôvodného plánu na publikovanie krátkych skečov a plánuje pridať nový formát videí. Bližšie informácie zverejnil portál Gizmochina.

TikTok pripravuje nový formát videí

Všetky zverejnené informácie nasvedčujú tomu, že TikTok plánuje pridať na platformu 30 minútový formát videí. Túto novinku zachytili ako prví používatelia beta aplikácie na operačnom systéme iOS. Matt Navarra zverejnil na svojom profile aplikácie Threads príspevok o tom, že 30 minútové videá sú už dostupné aj na operačnom systéme Android, no zatiaľ len na území Veľkej Británie.

TikTok titulka
TikTok

Platforma TikTok sa od začiatku zameriavala len na krátke niekoľko sekundové videá, ktoré neskôr postupne dosiahli hranicu až 10 minút. Ešte pred spustením testovania 30 minútových videí aplikácia testovala formát s 15 minútovou dĺžkou videa, no ten na platforme nemal až taký veľký úspech.

Cieľom predlžovania videí je prilákať na platformu viac nových tvorcov, ktorí by už nemuseli byť limitovaný časom. Tento krok otvára možnosti na publikovanie celých epizód obsahu, ktoré by mohli konkurovať nie menej známej platforme YouTube, kde však používatelia nemajú stanovené žiadne limity na dĺžku videa.

Aj napriek zmenám v pôvodnom pláne platformy, bude určite zaujímavé sledovať, ako sa darí používateľom, ktorí budú publikovať dlhšie videá. Bohužiaľ nikto nevie s istotou povedať, či bude tento formát sprístupnený aj pre používateľov z ostatných regiónov.

Náš tip
Umelá inteligencia sa aktualizáciou dostane na tieto Samsungy. Je ich žalostne málo

26.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+