MojAndroid

S narastajúcim počtom obyvateľov v metropolách sveta priamo úmerne narastajú aj problémy so znečistením a odpadkami. Častokrát sa odpadky povaľujú po zemi a je problém nájsť správny a prázdny odpadkový kôš (väčšina je pravidelne plná). Svoju úlohu tiež zohráva ľudský faktor. Mnoho obyvateľov sa ani neunúva hľadať odpadkové koše a výsledkom sú odpadky na verejných priestranstvách. S týmto problémom sa rozhodla popasovať spoločnosť Sencity, ktorá predstavuje projekt TetraBIN – inteligentný odpadkový kôš, ktorý vás motivuje pravidelne vyhadzovať odpadky.

Náš tip
Catspad – inteligentná domácnosť na mačací spôsob | CES 2017

Odpadkový kôš patrí pod projekt Urban-X, ktorého cieľom je zlepšiť komfort bývania a životnú úroveň vo veľkomestách ako je napríklad New York. TetraBIN je odpadkový kôš, ktorý ponúka zahnutú LED obrazovku so zobrazením rôznych animácií, ktoré vás vyzývajú k použitiu odpadkového koša. Tým však jeho funkcionalita nekončí. Výrobca plánuje spolupracovať s miestnymi obchodníkmi a ak senzory vo vnútri koša zaznamenajú vhodenie odpadkov, automaticky sa na obrazovke zobrazí kód pre uplatnenie určitej zľavy. Spoločnosť tiež plánuje registráciu a priame zasielanie odmien na e-mail používateľa.

Náš tip
10 rokov po štarte televízie Magio predstavil Telekom novú rodinu produktov SmartHome

Výrobca chce práve zobrazovaním rôznych akciových kupónov prilákať ľudí vyhadzovať nielen svoj, ale aj voľne pohodený odpad iných obyvateľov daného mesta. Ďalšou funkciou je pochopiteľne zobrazenie reklamy, inzerátov či súhrn najnovšieho spravodajstva a predpovede počasia. Slúžiť môže tiež napríklad na zobrazenie aktuálnych informácií o obmedzeniach v doprave vo vašom blízkom okolí. Odpadkové koše môžu byť tiež synchronizované a to všetko vďaka podpore 4G internetu.

Prijali by ste podobné “smart” spestrenie aj vo vašom meste? Prípadne aké iné inteligentné zariadenia by ste navrhovali pre zlepšenie komfortu bývania vo veľkomestách? Svoje nápady nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: Engadget

8.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+