MojAndroid

Pod pojmom smart domácnosť si väčšinou predstavíme inteligentné domáce spotrebiče, svietidlá, klímu, zamykanie… Na CES 2017 teraz predstavili ďalšie zariadenie, ktoré však mierne vytŕča z radu. Ide o automatizovaný podávač jedla pre mačky s názvom Catspad. Jeho úlohou je automaticky dávkovať jedlo pre štvornohých miláčikov až po dobu jeden mesiac. Zároveň, dávkovač jedla podáva i vodu, takže svoju mačku môžete prípadne nechať doma aj počas vašej dlhšej neprítomnosti.

Catspad sa ovláda pomocou aplikácie, v ktorej si presne nastavíte, v ktorých časoch v priebehu dňa má mačke dávkovať jedlo a vodu. Zaujímavosťou je, že si môžete nastaviť aj presnú gramáž jedla. Miska, do ktorej sa potrava dávkuje, obsahuje senzory, ktoré zistia, koľko jedla v miske zostalo – a to berie do úvahy pri ďalšej dávke jedla. Nemôže sa tak stať, že by sa miska preplnila a tiež si viete skontrolovať, či vaša mačka poriadne konzumuje nadelenú stravu. Ďalšie senzory kontrolujú čistotu a množstvo vody v druhej miske. Spolu môžete do zariadenia vložiť asi 1,7 kg suchého jedla a približne 8 litrov vody. To má jednej mačke vystačiť odhadom na 1 mesiac.

Máte v byte viacero mačiek? Žiaden problém, pretože zariadenie vie zosnímať mikročip na krku vašej mačky – a sledovať či nadeliť jedlo konkrétnej mačke. V aplikácii si navyše môžete odsledovať v kalendári nutričnú hodnotu prijatého jedla a aktivovať sa tu dá aj filtrácia vody. Toto zariadenie bude od zajtra hľadať podporu na Kickstarteri a v kampani bude jeden dávkovač jedla stáť 199 dolárov, neskôr 249 dolárov.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+