MojAndroid

Pod pojmom smart domácnosť si väčšinou predstavíme inteligentné domáce spotrebiče, svietidlá, klímu, zamykanie… Na CES 2017 teraz predstavili ďalšie zariadenie, ktoré však mierne vytŕča z radu. Ide o automatizovaný podávač jedla pre mačky s názvom Catspad. Jeho úlohou je automaticky dávkovať jedlo pre štvornohých miláčikov až po dobu jeden mesiac. Zároveň, dávkovač jedla podáva i vodu, takže svoju mačku môžete prípadne nechať doma aj počas vašej dlhšej neprítomnosti.

Catspad sa ovláda pomocou aplikácie, v ktorej si presne nastavíte, v ktorých časoch v priebehu dňa má mačke dávkovať jedlo a vodu. Zaujímavosťou je, že si môžete nastaviť aj presnú gramáž jedla. Miska, do ktorej sa potrava dávkuje, obsahuje senzory, ktoré zistia, koľko jedla v miske zostalo – a to berie do úvahy pri ďalšej dávke jedla. Nemôže sa tak stať, že by sa miska preplnila a tiež si viete skontrolovať, či vaša mačka poriadne konzumuje nadelenú stravu. Ďalšie senzory kontrolujú čistotu a množstvo vody v druhej miske. Spolu môžete do zariadenia vložiť asi 1,7 kg suchého jedla a približne 8 litrov vody. To má jednej mačke vystačiť odhadom na 1 mesiac.

Máte v byte viacero mačiek? Žiaden problém, pretože zariadenie vie zosnímať mikročip na krku vašej mačky – a sledovať či nadeliť jedlo konkrétnej mačke. V aplikácii si navyše môžete odsledovať v kalendári nutričnú hodnotu prijatého jedla a aktivovať sa tu dá aj filtrácia vody. Toto zariadenie bude od zajtra hľadať podporu na Kickstarteri a v kampani bude jeden dávkovač jedla stáť 199 dolárov, neskôr 249 dolárov.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • IQLogic

  “Zároveň, dávkovač jedla podáva i vodu, takže svoju mačku môžete prípadne nechať doma aj počas vašej dlhšej neprítomnosti.”
  A majú v ponuke aj toaletu? Alebo tie výkaly po mojej dlhšej neprítomnosti len vysajem z koberca a zotriem z podlahy? :D
  Každopádne si myslím, že to je riadna hlúposť. Keď už chcem domáce zvieratko, chcem ho preto, aby som sa oň mohol starať a nie aby ho kŕmil robot.

 • Mario Kovačič

  Ludia su proste neskutocne lenivy chcely by zive tamagoci len na maznanie a inak aby nezavadzalo a nic nepotrebovalo. Ludska lenivost a hlupost je nekonecna takze sa to asi stane realitov.

  • Rastislav Salamon

   a ty si bol asi velmi lenivy a na hodine slovenciny si asi spal (lenivi, chceli)

   • Mario Kovačič

    Prepac nabuduce ti poslem moj komentar na korekturu a az potom ho sem zavesim

   • IQLogic

    A ty sa láskavo pozri na to svoje súvetie. Nezabudol si cestou na veľké začiatočné písmeno na začiatku vety, niekoľko diakritických znamienok a bodku za vetou?

 • hm_

  naviac si nemyslím žeby mačke 1 mesiac stačili granule :-D

+