MojAndroid

Tesla Model 3 sa len nedávno dostal k svojim prvým majiteľom a výrobca už chystá ďalšie novinky. Elektromobil bude možné odomknúť pomocou NFC karty a tešiť sa tiež môžeme na mobilnú aplikáciu. Na verejnosť unikli zábery, kde technický viceprezident Tesly, Doug Field, nasadá do Tesly Model 3, držiac v ruke kartu s logom Tesly. Išlo pravdepodobne práve o NFC kartu, pomocou ktorej bude možné elektromobil odomknúť.

Náš tip
Viac o Tesle a iných elektromobiloch nájdete na eAutoPortal.sk!

NFC technológia a smartfón

Náš tip
Tesla po predstavení dostáva 1800 objednávok denne na Model 3

Karta komunikuje s vozidlom prostredníctvom NFC technológie, ktorá má veľmi krátky dosah a je nutné ju prikladať k špeciálnej čítačke. Tá je umiestená na B-stĺpiku. Následne je potrebné kartu položiť k snímaču umiestnenému medzi prednými sedadlami, pre naštartovanie elektromobilu. Pohodlnejšie riešenie by mohlo prísť práve v podobe mobilnej aplikácie.

Náš tip
Alza.cz pridáva do svojej ponuky elektromobily BMW i3 a Tesla Model 3

Unikátna mobilná aplikácia bude komunikovať s vozidlom prostredníctvom štandardu Bluetooth “Low Energy.” Presnejšie vysiela jedinečný signál, ktorý umožní vstup do vozidla a tiež aj naštartovanie. Spomínaná NFC karta však môže poslúžiť ako záloha v prípade. že si váš smartfón zabudnete alebo sa vám vybije batéria.

Zdroj: eautoportal

4.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+