MojAndroid

Spoločnosť Tesla vydala svoju najnovšiu správu o výnosoch. Je to len pár dní po tom, čo automobilka uviedla svoj Model 3 na trh. V správe sa tak môže pochváliť nie len mierne vyššími výnosmi, ako očakávala, ale aj neuveriteľne veľkým záujmom o svoj Model 3. Spoločnosť vraví, že od minulotýždňového uvedenia dostáva denne v priemere až 1800 objednávok na Tesla Model 3. Títo záujemcovia sa však zrejme poriadne načakajú. Tesla totiž očakáva, že vyrobí v priebehu 3.kvartálu 2017 1500 kusov. Zároveň sa ale zaväzuje, že do konca roka zvýši svoju produkciu na 5000 áut za týždeň, aby tak uspokojila požiadavky trhu. Uvidíme, ako sa jej podarí obstáť.

Náš tip
Viac o Tesle a iných elektromobiloch nájdete na eAutoPortal.sk!

Pripomenieme, že cena elektromobilu je zhruba 35000 dolárov a dodávať sa začne v novembri tohto roka. Verzia AWD s duálnym motorom sa v USA začne predávať začiatkom roka 2018. Mimo Spojených štátov sa vraj dočkáme prvých kusov až koncom roka 2018 a v roku 2019.

Zaujímavosťou je, že Model 3 je navrhnutý tak, aby bola dosiahnutá čo možno najjednoduchšia konštrukcia elektromobilu. Tesla sa tým snažila znížiť náklady a zoptimalizovať výrobu.

Šéf Tesly Elon Musk navyše plánuje aj výrobu elektrických kamiónov a dokonca aj Tesla Model Y v podaní crossoveru. Ten má zároveň využívať viacero komponentov z Modelu 3.

Pripomenieme, že vo vnútri Modelu 3 nenájdeme klasickú palubnú dosku s počítačom a ciferníkmi. Nachádza sa tu iba jeden veľký 15″ displej v strede, ktorý sa stará o všetko. Základný model ponúka zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy a dojazd 350 kilometrov. K dispozícii bude aj drahší model s dojazdom 500 kilometrov, zrýchlením 5,1 sekundy a cenou 44 000 USD. Stále ale ide o približne polovičné ceny v porovnaní s Modelom S. Elektromobil bude mať 8 kamier a 12 ultrazvukových senzorov a bude pripravený na budúce aktualizácie, ktoré prinesú aj úplnú autonómnosť.

Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+