MojAndroid

Populárna hra Temple Run si za niekoľko posledných mesiacov získala u fanúšikov mobilných hier veľký úspech. Počet nainštalovaní tejto hry a jej ďalších častí sa počíta v miliónoch a preto nie je vôbec prekvapením, že Imangi Studio prišlo s ďalšou časťou tejto populárnej behačky. Tá spracováva motív filmovej novinky od spoločnosti Disney s názvom OZ The Great and Powerful, po ktorej bol najnovší diel Temple Run aj pomenovaný. Po Temple Run: Brave si tak môžeme užiť ďalšiu hru, ktorá vznikla spoluprácou Imagni Studia a spoločnosti Disney.

temple-run-main

Temple Run: OZ je ďalšou časťou behačky Temple Run, ktorá sa len nedávno na Google Play Store objavila aj vo svojej druhej verzii. Prináša tematické spracovanie filmu OZ The Great and Powerful, z ktorého čerpá aj množstvo vlastností. Dejom celej hry nás prevádza “žltá tehlová cesta”, ktorá je typickým črtom novely o OZ-im. Na každom jej rohu na vás čaká dobrodružstvo, či v tomto prípade skôr prekážka, ktorým si prejdete, pričom vašim hlavným cieľom je zájsť čo najďalej bez toho, aby vás chytila zlá čarodejnica, ktorá za vami letí na metle. Počas hry sa ocitnete vo viacerých prostrediach, ktoré sú typické pre film. Za všetky spomenieme bujný les, kamenný rozpadávajúci sa most či napríklad teplovzdušný balón, ktorý vás vynesie nad úroveň oblakov.

Ovládanie tejto hry je aj v tomto prípade veľmi jednoduché. Bežiaceho OZ-iho ovládate pohybom vašich prstov a nakláňaním vášho zariadenia, čím mu pomôžete so zbieraním mincí, ktoré sú doležité pre váš ďalší herný progres. Môžete si za ne totižto kupovať rôzne vylepšenia, ktoré vám v hre pomôžu s dosiahnutím vyššieho skóre. Po grafickej stránke je hra spracovaná na veľmi vysokej úrovni, ponúka bohaté a farebné grafické prostredie a jedinou nevýhodou je to, že nemôžete meniť pohľad, aby ste si peknú scenériu aspoň trocha užili. Ak máte zariadenie s HD rozlíšením, hra vám po nainštalovaní automaticky zobrazí možnosť stiahnutia dodatočného balíka s vylepšenou grafikou.

Hoci je hra Temple Run: OZ pomerne monotónna a nenájdete v nej nejaký hlbšie sa rozvíjajúci dej, veľmi sa nám páči. Hry tohto typu sú určené na krátke nudné chvíle, ktoré vďaka perfektnej grafike a jednoduchému ovládaniu môžete stráviť zábavne a bez toho, aby ste museli viac rozmýšľať. Ak sa vám tento herný titul zapáčil, môžete si ho za sumu 0,75 EUR zakúpiť z Google Play Store. Využite na to náš widget, ktorý nájdete nižšie pod článkom. Prajeme vám príjemné hranie!

6.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+