MojAndroid

Operátor Telekom je znova využívaný ako falošný prostriedok na získanie peňazí od zákazníkov. Podvodníci sa opäť vydávajú za túto spoločnosť a snažia sa zákazníkov oklamať prostredníctvom podvodného e-mailu, informuje Telekom na svojom Facebooku.

Podvodníci stále nezmizli a opäť sa pokúšajú privyrobiť si. Bohužiaľ aj na úkor niekedy nič netušiacich ľudí. Prostredníctvom sociálnej siete Facebook len pred pár hodinami Telekom informoval o podvodných mailoch. V nich sa dozvieme, že sme omylom zaplatili februárovú faktúru až dvakrát.

telekom
Varovanie od spoločnosti | Zdroj: FB/Telekom

To by nebol nijak veľký problém, keby sa v e-maili nenachádzal aj falošný odkaz na webovú stránku. Na tú ani náhodou neklikajte! Môžete tak prísť o pekný balík peňazí. Na uvedenej stránke od vás budú žiadať osobné údaje a údaje z bankovej karty.

Ako prevenciu pred podobnými útokmi žiadajú v Telekome od zákazníkov, že ak im príde podobný e-mail aj v budúcnosti, mali by ho ihneď nahlásiť. Spoločnosť tak bude môcť včasne varovať svojich zákazníkov a tí tak budú pripravení čeliť útokom hackerov.

Len nedávno sme vás informovali aj o týchto podvodoch:

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra: Ideálna vlajková loď pre najnáročnejších
15.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+