MojAndroid

V posledných mesiacoch sa nám nie len na Slovensku ale aj celosvetovo roztrhlo vrece s rôznymi podvodníkmi. Tento raz na ďalší takýto podvod upozorňuje priamo Polícia SR, na svojej Facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Po novom sa zamerali na používateľov Netflixu

Teraz sa útočníci zamerali na používateľov Netflixu. Ani ním byť nemusíte. Keďže v dnešnej dobe mnoho ľudí využíva túto streamingovú platformu, je dosť pravdepodobné, že sa vás takáto správa bude týkať. SMS chodia aj obyčajným ľudom, ktorý o Netflixe ani len nepočuli. Do pasce sa tak najpravdepodobnejšie môžu chytiť práve predplatitelia te služby.

Tým príde v SMS správe informácia o tom, že ich posledná platba bola odmietnutá a ich účet tak bol pozastavený. V SMS správe sa nachádza aj pochybný odkaz. Po kliknutí naň sa zobrazí stránka podobná tej Netflixu, ktorá od vás bude žiadať údaje z platobnej karty. Zákazníci si tak môžu myslieť, že len doplatia zameškaný mesiac (najčastejšie sumu pohybujúcu sa okolo 10 eur), no v skutočnosti môžu prísť o stovky či tisíce eur.

Takto vyzerá podvodná SMS
Takto vyzerá podvodná SMS | Zdroj: Polícia SR

Odporúčame vám vždy pri prijatí podobného upozornenia či SMS, skontrolovať danú službu alebo aplikáciu. V prípade, že sa bude jednať o relevantné hlásenie, vás samotná aplikácia vyzve k platbe a vy tak máte istotu, že ste nesadli na lep podvodníkom. Ďalšou možnosťou je vyhľadanie oficiálneho telefónneho čísla alebo e-mailu priamo na webovej stránke. Prostredníctvom neho tak môžete kontaktovať podporu, a uistiť sa, či naozaj nastala podobná chyba v systéme.

Náš tip
Vlajková loď s 3,5 mm jackom a microSD v roku 2023? Sony Xperia 1 V už klope na dvere

13.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+