MojAndroid

Slovenská sporiteľňa na svojich oficiálnych stránkach upozorňuje na nové podvodné e-maily a SMS správy, ktoré v poslednom čase dostávajú nielen jej zákazníci. Ich cieľom je samozrejme získať citlivé osobné údaje ľudí, ktoré by mohli viesť k odcudzeniu peňazí z ich bankových účtov.

Útočníci sa snažia vylákať bankové údaje rôznymi typmi podvodných správ

Podvodné e-maily, textové správy (SMS ale aj správy v messengeroch) alebo odkazy na sociálnych sieťach, ktorými sa podvodníci snažia získať prístupové heslá k elektronickému bankovníctvu klientov, môžu mať rôznu podobu. Slovenská sporiteľňa zverejnila ukážky dvoch typov takýchto podvodných správe-mailu a SMS správy v jej mene.

Podvodný e-mail | Zdroj: slsp.sk

Podvodné e-maily váš väčšinou vyzývajú na aktualizáciu vašich kontaktných údajov cez odkaz na falošnú stránku, ktorá sa iba tvári ako oficiálna stránka Slovenskej sporiteľne.

Podvodná SMS | Zdroj: slsp.sk

Podvodné SMS správy zase v kratšej forme tvrdia, že váš účet bol zablokovaný s odkazom na falošnú stránku, cez ktorú si ho môžete odblokovať. Aj v tomto prípade ide o falošný phishing. Určite preto neklikajte na podozrivé e-maily, na podozrivé linky v SMS správach a ani lákavé výhry na sociálnych sieťach. Vždy ide o podvod, ktorým sa útočníci snažia vylákať vaše údaje do elektronického bankovníctva.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Fold5: Bude mať výkonnejší fotoaparát a slot na S Pen?

 

 

17.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+