MojAndroid

Operátor 4ka na našom trhu pôsobí ešte iba veľmi krátko. Stále používa pre svoje služby infraštruktúru iných slovenských operátorov a niektoré časti spolupráce ešte stále neboli vyriešené. Patria sem napríklad ceny, ktoré si má za používanie svojej siete účtovať Telekom. Tento spor teraz vyriešil štátny regulátor.

Náš tip
4ka rozširuje pokrytie do ďalších obci. Vo viacerých mestách zahustila pokrytie

Po novom vyzerajú ceny nasledovne – minúta mestského hovoru bude stáť 0,0199 eura, minúta medzimestského hovoru 0,0189 eura, minúta hovoru, ktorý začne v jednej a skončí v druhej sieti bude stáť 0,0189 eura, 1 MB dát či 1 MMS v národnom roamingu bude mať cenu 0,0151 eura a 1 SMS bude stáť 0,0118 eura.

Tieto sumy si môže Telekom pýtať od 4ky, pričom ide o rovnaké ceny ako v pôvodnom návrhu. Budú ale platiť až od vydania rozhodnutia a nebudú sa vzťahovať na minulé používanie, čo Telekom požadoval.

Samozrejme, operátor 4ka s tým nemôže veľmi nič robiť, keďže je na sieťach od ostatných operátorov závislý. Uvidíme, či sa to nejako prejaví na cenách služieb najmladšieho operátora, no minimálne v najbližšej budúcnosti by sa tak stať nemalo.

Zdroj: mobilmania.sk

8.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+