MojAndroid

Nová aktualizácia aplikácie Telegram poteší hlavne používateľov, ktorý počas sviatkov posiala blízkym grafické blahoželania. Prináša totiž nové nástroje pre kreslenie a vytváranie grafického obsahu, vylepšenia profilových obrázkov, lepšie nástroje na ochranu osobných údajov a ďalšie funkcie. Nové funkcie priblížil portál Neowin.

Novoročná aktualizácia aplikácie Telegram poteší používateľov, ktorí posielajú sviatočné blahoželania | Zdroj: NeoWin.net

Rozmazanie médií

Už pred rokom predstavil Telegram tzv. textové spojlery, ktoré umožňujú rozmazať text v správach. Termín spoiler sa používa pre informáciu, ktorá nemá byť druhej strane okamžite prezradená. Rovnaká funkcia je teraz k dispozícii aj pre médiá. Umožňuje používateľom rozmazávať fotografie a videá trblietavou vrstvou, ktorá vyžaduje klepnutie na zobrazenie.

Rozmazanie médií | Zdroj: Neowin.net

Lepšia kontrola nad využívaním úložiska aplikáciou Telegram

S najnovšou aktualizáciou ponúka Telegram zákazníkom lepšiu kontrolu nad využívaním úložiska. Používatelia môžu pridať samostatné nastavenia automatického odstraňovania pre rôzne typy súborov, ako sú médiá zo súkromných rozhovorov, skupín a kanálov. Okrem toho môžu nastaviť výnimky pre konkrétne konverzácie. Telegram teraz ponúka aj podrobný koláčový graf úložiska, ktorý pomáha vizualizovať, čo a koľko miesta zaberá.

Koláčový graf využitého úložiska | Zdroj: NeoWin.net

Nové nástroje na kreslenie a text

Vstavané nástroje na kreslenie teraz dostávajú možnosť vyhladzovania čiar s dynamickou šírkou, ktorá závisí od rýchlosti kreslenia. Môžete tiež  rozostriť obrázky, aby ste ochránili citlivé údaje pri odosielaní fotografií alebo snímky obrazovky. Ďalšou významnou zmenou je možnosť výberu pozadia, písma a veľkosti pri pridávaní textu do obrázkov.. K obrázkom môžete pridať aj animované emotikony.

Nové nástroje pre kreslenie | Zdroj: NeoWin.net

Nové možnosti pre profilové obrázky kontaktov v službe Telegram

Do svojich kontaktov teraz môžete pridávať svoje vlastné fotografie kontaktov, ktoré sú viditeľné len pre vás. Telegram vám však umožňuje navrhnúť profilový obrázok konkrétnemu kontaktu, čo sa hodí, keď máte vlastné fotografie kontaktov bez vlastného profilového obrázka.

Nové nastavenia ochrany osobných údajov pre profilové obrázky

Telegram už nejakú dobu umožňuje skryť vaše profilové obrázky pred vybranými (alebo všetkými) používateľmi. S najnovšou aktualizáciou táto funkcia získava ešte viac možností a umožňuje vám vybrať verejnú fotografiu oddelenú od originálneho profilového obrázka, ktorý vidia všetky vaše kontakty alebo len vybrané kontakty.

Skrytie členov skupiny a nové animácie

Správcovia skupiny s viac ako 100 členmi môžu zakázať zoznam členov skupiny a zabrániť ľuďom v prístupe k ľuďom, ktorí do chatu neposielajú správy. Keď je toto nastavenie zapnuté, zoznam ľudí v skupine uvidia iba správcovia. Najnovšia aktualizácia Telegramu tiež pridáva nové animácie pre Android verziu aplikácie, niekoľko nových balíkov animovaných a interaktívnych emotikonov.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
Nová chyba Google Asistenta v Android Auto trápi majiteľov smartfónov so systémom Android 13
2.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+