MojAndroid

Popularita komunikačnej aplikácie Telegram posledný rok rapídne rastie a nie je to len tým, že sa stala nástrojom pre šírenie ruskej propagandy. Služba sa snaží prinášať stále nové funkcie a platí to aj o najnovšej aktualizácie. Zoznam nových vylepšení zverejnila na svojich oficiálnych stránkach.

Témy v skupinách

Najväčšie vylepšenie sa týka komunít a ich skupinových rozhovorov. Aby boli tieto rozhovory ľahko čitateľné, skupiny s viac ako 200 členmi môžu teraz povoliť témy a vytvárať samostatné priestory pre akúkoľvek takúto tému. Témy sú v podstate samostatné rozhovory v rámci skupiny.

Témy pre skupinové konverzácie | Zdroj: telegram.org

Členovia môžu voľne konverzovať na akúkoľvek tému (filmy, hry, hudba) pomocou všetkých obľúbených funkcií, ako sú ankety, pripnuté správy a boti. Správcovia skupiny môžu povoliť témy v nastaveniach skupiny. Taktiež môžu ovládať, kto môže vytvárať a spravovať témy v sekcii  Povolenia.

Zberateľské používateľské mená

Ďalší nový nástroj uľahči nájsť verejné skupiny a kanály prostredníctvom používateľských mien. Okrem jedného základného používateľského mena môžete teraz každému z vašich účtov a verejných rozhovorov priradiť viacero zberateľských používateľských mien. Vlastníctvo zberateľských používateľských mien je zabezpečené spoločnosťou TON.

Id o rýchlu a škálovateľnú blockchain sieť. Používateľské mená je tak možné kupovať a predávať prostredníctvom novej platformy, ktorá poskytuje jednoduchý a bezpečný spôsob získavania a výmeny cenných telegramových domén. Zberateľské používateľské mená sa zobrazujú sa vo výsledkoch globálneho vyhľadávania majú svoje vlastné odkazy.

Tie je možne použiť mimo telegramu (username.t.me a t.me/username). Na rozdiel od základných používateľských mien môžu mať zberateľské používateľské mená menej ako 5 znakov, čo umožňuje získať jedinečné mená ako @news alebo @game. Používateľ môže so zberateľským používateľským menom obchodovať alebo si ho ponechať pre neskoršie použitie.

Prevod hlasu na text pre video správy

V rámci Telegram Premium môžu predplatitelia už dávno previesť akúkoľvek hlasovú správu na text. Najnovšia aktualizácia pridáva rovnakú funkčnosť do video správ a umožňuje používateľom Premium získať okamžitý prepis textu.

Ďalšie funkcie

Telegram prináša aj 12 nových balíkov emotikonov, ktoré vytvorili rôzni umelci. Prémioví používatelia môžu tieto emotikony použiť v ľubovoľných správach a titulkoch – alebo ich nastaviť ako statusy. Dizajn nočného režimu je teraz vyváženejší s lepšími efektmi rozmazania pri rolovaní v konverzáciách a zozname konverzácií.

Nové emotikony v službe Telegram | Zdroj: telegram.org

Zmena veľkosti textu v nastaveniach konverzácie v systéme Android teraz zväčší veľkosť celého textu konverzácie – vrátane ukážok odkazov, hlavičiek odpovedí a ďalších. Bola pridaná aj nová animácia, keď odpoviete potiahnutím prstu doľava. Klepnutím na telefónne číslo používateľa na stránke profilu sa teraz otvorí nová ponuka s niekoľkými možnosťami hovoru.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
Prehľad: Toto sú smartfóny všetkých značiek, ktoré už dostali Android 13. Je medzi nimi aj váš?

 

 

 

 

6.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+