MojAndroid

Či ste podnikateľ, zamestnanec alebo študent, je viac než pravdepodobné, že využívate aspoň jeden bankový produkt. Je tiež obrovská šanca, že informácie o tomto produkte nájdete aj vo vašej mobilnej bankovej aplikácii. Tú dnes už ponúka prakticky každá banka, no rozdiely medzi týmito aplikáciami sú často skutočne obrovské. Čo odlišuje mobilné bankovníctvo Tatra banky, víťaza ankety Smart banka 2017, od ostatných hráčov na trhu?

Výber z bankomatu mobilom

Funkcia, ktorú donedávna ponúkala iba Tatra banka a ktorú mnohí považovali za zbytočnú. S tým sa však priečia údaje banky – 35 000 mesačných používateľov, ktorí v priemere spravia 100 000 výberov. To sú hodnoty, ktoré jasne naznačujú, že výber z bankomatu mobilom je extrémne pohodlný. Vďaka tejto funkcii a možnosti platiť bezkontaktne mobilom môžete svoju bankovú kartu pokojne zabudnúť doma a budete vedieť platiť bezkontaktne a ešte si aj vyberať hotovosť.

Pokročilá správa kariet priamo v aplikácii

Zmena limitu na karte kedysi znamenala, že musíte navštíviť pobočku banky alebo minimálne zapnúť internetové bankovníctvo. Dnes to všetko vybavíte z pohodlia aplikácie. Viete meniť internetový, hotovostný aj celkový limit v priebehu pár sekúnd. To umožňujú aj niektoré iné banky na trhu, no Tatra banka vám umožní napríklad aj nastaviť kontinenty, na ktorých má karta fungovať. Ak vám niekto ukradne údaje, v iných častiach sveta mu budú na nič.

Extrémne užitočná funkcia je Jednorázové číslo karty. Jednoducho si vygenerujete virtuálnu kartu, ktorá po uskutočnení platby prestane existovať a nikto ju tak nemôže zneužiť. Takto sa bránite proti podvodníkom jednoducho a extrémne efektívne

Manažment financií

Každá mobilná banková aplikácia vám umožní nahliadnuť na stav vášho účtu. Tatra banka vám ale ukáže podrobný Spending report, kde sa viete presne pozrieť, na čo najviac míňate. Máte tak prehľad nielen o vašom zostatku, ale aj minutých prostriedkoch a viete lepšie vyhodnotiť, na čom by ste mali viac šetriť. Zároveň v aplikácii vidíte pohľad na celkový majetok, ako aj sporiacé ciele pre budúcnosť.

Založenie účtu biometriou

Tatra banka tiež často experimentuje s modernými technológiami, ktoré súvisia s našimi smartfónmi. Aj preto si teraz môže aj neklient banky založiť účet prostredníctvom aplikácie biometrickým rozpoznaním tváre. Netreba nikde chodiť, jednoducho je vaša totožnosť overená prednou kamerou na vašom smartfóne. Tatra banka si pritom uvedomuje dôležitosť biometrického zabezpečenia, ktoré naše smartfóny ponúkajú a už čoskoro sa dočkáme aj možnosti zabezpečenia aplikácie odtlačkom prsta.

Ďalšie funkcie aplikácie

Okrem toho mobilné bankovníctvo Tatra banky využíva aj špeciálne funkcie, ktoré sú dostupné na platforme Android. K dispozícii je rad widgetov, ktoré si môžete umiestniť na vašu domovskú obrazovku. Tiež si viete nastaviť obmedzenia pre beh aplikácie na pozadí. Šikovná funkcia je aj zobrazenie zostatku ešte pred prihlásením. Je preto vidieť, že Tatra banka dbá aj špecificky o používateľov Androidu, ktorí tiež čerpajú výhody bezkontaktných platieb v obchodoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Hlasujte za Tatra banku v ankete Smart Banka 2018!

Aj vy si myslíte, že Tatra banka má najlepšie mobilné bankovníctvo na Slovensku? Tak jej prejavte sympatie v ankete Smart Banka 2018! V tej hľadáme mobilné bankové aplikácie, ktoré sú podľa vás najlepšie. Stačí, keď budete hlasovať na tomto odkaze, alebo kliknete na tlačidlo v článku, odpoviete na otázky a správne uvediete vaše osobné údaje. Automaticky tak budete zaradení do súťaže o nový smartfón Samsung Galaxy S9, s ktorým môžete využívať NFC platby a všetky ďalšie funkcie, ktoré tento vynikajúci smartfón prináša!

smartbanka-hlasujČlánok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tatra banka.

22.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+