MojAndroid

Tretí ročník ankety SmartBanka je vyhodnotený. Vďaka vám, našim čitateľom, sme tak spoznali tie najlepšie slovenské bankové aplikácie. Do ankety SmartBanka 2017 sa zapojilo 15 829 hlasujúcich, čo predstavuje 77% nárast v porovnaní s prvým ročníkom ankety. V ankete ste odpovedali na otázky, kde ste uvádzali informácie o vašej aktuálnej banke, ale aj o tom, čo od bankovej aplikácie požadujete a prípadne aj to, čo vám v mobilnom bankovníctve vašej aktuálnej banky chýba.

Aj tento rok sme vás počas trvania ankety SmartBanka 2017 informovali o jednotlivých funkciách aplikácií v článkoch na našom webe. Množstvo informácií ste ale našli aj priamo na stránke ankety, kde ste tento rok mohli využívať aj špeciálny nástroj na porovnanie funkcií viacerých aplikácií súčasne. Aj vďaka tomu ste sa mohli lepšie rozhodnúť, komu dáte v ankete svoj hlas pre banku s najlepšími mobilnými aplikáciami.

Smart Banka 2017: Výsledky hlasovania

Takmer 16 000 zúčastnených hlasujúcich rozhodlo o najlepších smart bankách na Slovensku. Poradie na prvých troch miestach v ankete SmartBanka 2017 vyzerá nasledovne:

  1. Tatra Banka (37,77 %)
  2. ČSOB (16,09 %)
  3. VÚB (13,32 %)
3. miesto – VÚB, výhru prevzali Petra Czikorová a Pavol Papp
2. miesto, ČSOB – výhru prevzal Boris Čihák
1. miesto, Tatra banka – výhru prevzal Lukáš Mochňák

Zaujímavé štatistiky z hodnotenia

Okrem samotných víťazov sme získali aj zaujímavý prehľad v medziročnom porovnaní. Skokanom roka sa tak stala Slovenská sporiteľňa, ktorá zaznamenala najväčší medziročný nárast v percentuálnom vyjadrení počtu hlasov. V porovnaní s výsledkami ankety z roku 2015 zaznamenala najväčší relatívny nárast VÚB banka.

Vďaka vašim odpovediam sme mali možnosť dozvedieť sa viac o tom, čo používatelia očakávajú od svojich bánk. S analýzou dát nám pomáhala agentúra Median, vďaka ktorej sme zistili zaujímavé fakty. 24 % opýtaných uviedlo za svoju primárnu banku Tatra banku, kým v tomto ukazovateli je na druhom mieste s 20 % Slovenská sporiteľňa. Spomedzi funkcií aplikácie respondenti najviac oceňujú zostatok na účtoch (65 %), platbu pomocou QR alebo čiarového kódu či IBAN skener.

Náš tip
Pri mobilnom internetbankingu nezabúdajte na bezpečnosť | SmartBanka 2017

Okrem toho sme zistili aj zaujímavé informácie o zabezpečení smartfónov, ktoré používajú hlasujúci v ankete SmartBanka 2017. Viac ako 50 % opýtaných používa v telefóne antivírus a 52 % respondentov zasa využíva na zabezpečenie smartfónu skener odtlačkov prstov. Medzi populárne metódy ešte patria PIN a vzor.

Výherca Samsung Galaxy S8!

Každý hlasujúci, ktorý správne vyplnil otázky v ankete a svoje kontaktné údaje, bol zaradený do hlasovania. Spomedzi všetkých platných hlasov sme vyžrebovali jedného, ktorý sa stane majiteľom nového smartfónu Samsung Galaxy S8. Meno výhercu je Katarína Repková, srdečne gratulujeme.

Výherkyňu budeme kontaktovať v najbližších dňoch a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť. Rovnako ďakujeme partnerom za podporu pri organizácii ankety SmartBanka 2017. Pripájame aj vyjadrenie partnera Financie.Online:

Ďakujeme portálu MojAndroid.sk, že si nás vybral za partnera mimoriadne zaujímavej ankety SmartBanka 2018. Každá banková aplikácia nás príjemne prekvapila v snahe o jednoduché používateľské rozhranie, prehľadnosť a bezpečnosť.

Veríme, že budúcnosť je v online, mobilných zariadeniach a v rozšírenej realite, pretože tieto technológie majú potenciál posunúť zážitok pri spravovaní financií ešte na vyššiu úroveň ako tomu bolo doteraz. Sme nadšení ako sa za posledný rok mnohé aplikácie posunuli vpred a už teraz sa tešíme na ďalší ročník ankety.

Partneri ankety

21.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+