MojAndroid

Na platforme Android nájdeme dnes už tonu rôznych klonov legendárnej hry Flappy Birds, s odlišnými zvieratami alebo prekážkami. Čim sa teda najnovší príspevok Tappy Chicken odlišuje od ostatných ? Táto hra bola vytvorená grafickým dizajnérom bez akejkoľvek znalosti kódovania. Shane Caudle vytvoril základnú hernú slučku za jeden večer a strávil asi týždeň prácou na budovaní menu a opravovaním chýb.

Vytvoriť hru takýmto spôsobom sa mu podarilo vďaka najnovšiemu Unreal Engine 4. V podstate sa jedná o prvú hru pre Android, iOS a HTML 5 vytvorenú touto platformou. Tento nástroj dovoľuje vývojárom vytvárať hry bez znalosti programovania, využívané sú tzv. Blueprints. Hry vytvorené v UR4 dokážu zvládať dotykové gestá, ovládanie myšou alebo ovládačom a je možné ich spustiť na rôznych platformách alebo konzolách. Jedinou špecifickou logikou pre platformu je spôsob zobrazovania rebríčkov. 

Tappy Chicken je podareným klonom s peknou grafikou a takmer identickou hrateľnosťou. Jediným rozdielom je prostredie a rýchlosť, akým sa kura pohybuje. Viac informácií o vývoji hry sa môžete dozvedieť z rozhovoru s autorom hry.

Verzia: 4.9.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.9.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

23.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+