MojAndroid

Písanie na displeji pomocou softvérovej klávesnice nie je už žiadna novinka. Nie je to ani práve najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob písania a preto tí, čo veľa píšu, dávajú možno prednosť telefónom s hardvérovými QWERTY klávesnicami. Hlavným dôvodom je najmä hmatová odozva pri stlačení kláves. V súčasnosti sa však výrobcovia orientujú na výrobu telefónov s klasickou konštrukciou a smartfóny s plnohodnotnou QWERTY klávesnicou sa pomaly vytrácajú. Spoločnosť Tactus však vynašla technológiu, ktorá by tento stav mohla zvrátiť.

Čo by ste povedali na fyzickú klávesnicu priamo na displeji vášho telefónu alebo tabletu? Nová technológia spoločnosti Tactus umožní na displeji vytvoriť akýkoľvek útvar vystupujúci nad jeho povrch. Využíva k tomu tzv. mikrofluidnú technológiu s transparentnou kvapalinou uzavretou vo vnútri preddefinovaných kanálikov – jej aktivovaním dôjde k zdvihnutiu alebo zníženiu povrchu, pod ktorým je umiestnená. Tento proces trvá maximálne niekoľko sekúnd.

Displej Tactusu umožňuje zatiaľ vytváranie útvarov, len v presne definovaných miestach – napríklad v tvare QWERTY klávesnice. Do budúcnosti ju však plánuje tím inžinierov upraviť tak, aby umožňovala lepšiu kontrolu nad tým, kde povrch displeja vystúpi. Tactus tvrdí, že technológia by sa na trh mohla dostať už do konca budúceho roka.

Zdroj: androidauthority, verge

11.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+