MojAndroid

Synaptics len nedávno predstavil snímač odtlačkov, ktorý je možné umiestniť aj pod ochranným sklom displeja, teraz však prichádza s ďalšou novinkou. Nový senzor s označením FS4600, umožňuje výrobcom použiť rôzne tvary a materiály, ktoré chránia jeho povrch. Navyše, podporuje aj niekoľko ďalších funkcií.

Novinka prinesie do zariadení možnosť použiť snímač ako tlačidlo, ktoré môže fungovať ako dve softvérové tlačidlá. Navyše dokáže rozpoznať aj gesto pre posun prsta po snímači. Vhod príde aj zabudovanie senzoru tlaku, ktorý výrobcom otvorí nové možnosti využitia a interakcie so smartfónom.

Nový snímač odtlačkov prstov bude pre výrobcov dostupný od druhého kvartálu, pričom do masovej výroby sa dostane v druhej polovici roka. Samozrejme, ešte stále čakáme  na uvedenie prvého zariadenia so snímačom FS9100, ktorý sa zrejme objaví v niektorej z nových vlajkových lodí. Predpokladá sa, že snímač odtlačkov pod displejom, by ako prvý mohol použiť Samsung, Apple alebo dokonca čínsky Meizu.

Zdroj: androidauthority

 

31.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+