MojAndroid

Ak by sme si mali tipnúť, ktorý komponent smartfónu bude v najbližšej dobe inovovaný, tak to s veľkou pravdepodobnosťou bude snímač odtlačkov prstov. Výrobcovia už nebudú integrovať snímač vpredu pod displej, na zadnú alebo dokonca na bočnú stranu ako Sony.

Ďalším míľnikom je snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji. Okrem toho, že takéto riešenie bude pohodlnejšie, nebude ani kaziť dizajn zariadenia. Šušká sa, že Apple by mal ako prvý predstaviť túto technológiu už v tohtoročnom iPhone 8, nové zdroje ale hovoria, že čínsky výrobca Meizu by mohol predbehnúť firmu z Cupertina.

Už minulý rok Xiaomi inovovalo tento komponent tým, že predstavilo ultrazvukový snímač odtlačkov, ktorý bol pod ochranným sklom. Ale displej a snímač boli stále oddelené. V prípade Meizu by sme sa konečne dočkali snímaču, ktorý bude zabudovaný v displeji a vyzeralo by to nejako takto.

Viceprezident Meizu, Li Nan, poslal screenshot svojim priateľom a malo by sa jednať o narážku na článok, ktorý sa týkal Apple a jeho pripravovaného iPhone 8 a podľa zdrojov aj Meizu pracuje na vývoji tejto technológie.

Li Nan tvrdí, že toto bude novým trendom snímačov odtlačkov prstov a my už len očakávame, kedy Meizu túto technológiu pripraví spolu s ich novým high-end smartfónom.

Zdroj: Gizmochina

28.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+