MojAndroid

Navigácia v aute je dnes už viac menej nevyhnutným prvkom. Či už do preplnených ulíc našej Bratislavy, alebo na tradičnú osemhodinovú cestu do Chorvátska, tam všade sa zíde. Priamo v systéme Android Auto však máte k dispozícii len navigácie Mapy Google a Waze, ktoré potrebujú pripojenie na internet. Ak vám medzi možnosťami chýba populárny Sygic, pozorne čítajte ďalej.

Prečo mať navigáciu priamo v aute, keď ju mám v telefóne?

V minulosti (a vlastne donedávna) tomu bolo tak, že vstavané navigácie v autách boli už po pár rokoch neaktuálne a nepraktické. Jednu výhodu však mali vždy, pretože ovládanie bolo uspôsobené autu a bolo to tak aj bezpečnejšie.

Navigácia vstavaná v aute sa ovláda rýchlejšie a bezpečnejšie
Navigácia vstavaná v aute sa ovláda rýchlejšie a bezpečnejšie

S príchodom systémov Apple CarPlay a Android Auto sa podarilo dostať pár známejších navigácií priamo do áut. Apple takisto nedávno ohlásil, že s aktualizáciou iOS 12 príde aj podpora inštalácie aplikácií tretích strán. Sygic sa tak teší, no rád by sa dostal aj do systému Android Auto. Ten zatiaľ ponúka len Mapy Google a Waze. Obe vyžadujú neustále pripojenie na internet, čo je nepraktické hlavne v oblastiach mimo signálu.

Ako možno podporiť Sygic?

Ak by ste aj vy radi videli medzi výberom navigácií slovenský Sygic, môžete ho podporiť vlastným hlasom. Stačí odoslať spätnú väzbu spoločnosti Google pomocou aplikácie Android Auto. Sygic vo svojom blogu vkladá nádej do všetkých, ktorí chcú akýmkoľvek spôsobom podporiť ich snahu o rozšírenie.

Ak sa podarí na základe používateľskej spätnej väzby presadiť, aby Google povolil inštaláciu aplikácií tretích strán, už teraz praktický Sygic by mohol byť ovládaný viacej intuitívne. Predsa vždy je lepšie mať len jeden vstavaný displej a pár tlačidiel, než dodatočne stojan s telefónom pripojený podľa potreby na nabíjačku. Pokiaľ chcete aj vy podporiť Sygic, neváhajte využiť vyššie uvedené odkazy.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Sygic prináša novinku, ktorá poteší najmä majiteľov vozidiel značky Ford

Náš tip
Sygic spustil novú službu zameranú na cestovanie

Uvítali by ste podporu navigácie Sygic v Android Auto?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

10.9.2018
Zdroj: Sygic

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+