MojAndroid

V druhom polroku 2018 obyvatelia Slovenska vygenerovali mobilnými telefónmi 5,1 miliardy minút hovorov. Z toho 54 % minút bolo uskutočnených vo vlastnej mobilnej sieti a 39 % skončilo v iných mobilných sieťach. 3 % z prevolaných minút boli do zahraničia a 4 % na slovenské pevné siete.

SMS a MMS správy sú stále v kurze

Slováci v tomto období aj esemeskovali. Spolu poslali 1,5 miliardy SMS správ a 44,8 milióna MMS správ. Z iných zahraničných sietí bolo vygenerovaných 2,1 miliardy minút hovorov, 751,4 miliónov SMS správ a 14,5 milióna MMS správ. Tieto štatistiky vyplývajú z údajov, ktoré mobilní operátori poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

V druhom polroku 2018 bolo na Slovensku približne 7,7 milióna SIM kariet, z toho 6,2 milióna aktívnych. Z toho 1,4 milióna aktívnych SIM kariet slúžilo na iné účely, ako je poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby, napríklad na M2M (Machine-to-Machine) a iné.

Koľko minút mesačne pretelefonujete?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Náš tip
Hľadáme najlepší paušál na dátovanie do 30 EUR mesačne
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+