MojAndroid

Platforma Wear OS sa stále zlepšuje. Významnú úlohu v tom zohrala aj spolupráca amerického giganta so spoločnosťou Samsung, z ktorej vznikli hodinky Galaxy Watch4. Tie vôbec ako prvé na trhu prichádzajú so systémom Wear OS 3.

Spomenutá funkcia aplikácie Spotify bude fungovať aj na hodinkách so starším systémom. Informáciu priniesol portál GSMArena. Niektorí používatelia v USA, ale aj v Európe hlásia, že prehrávnia offline hudby v aplikácii Spotify im už funguje.

Počúvanie hudby offline je samozrejme možné len s prémiovým predplatným. Funkčnosť bola už potvrdená na hodinkách TicWatch 3 Pro, Fossil Sport Gen5, TicWatch E3, Oppo Watch či Moto 360 3. generácie.

Spotify prichádza s novinkou. Hudbu na Wear OS bude prehrávať aj offline

13.8.2021

Platforme Wear OS po ukončení služby Google Play Music chýbala možnosť počúvať hudbu offline priamo z hodiniek. Iniciatívy sa konečne chopila streamovacia služba Spotify, ktorá by túto funkciu onedlho ponúkne. O téme informoval portál Android Police.

Mať možnosť zobrať si svoju obľúbenú hudbu so sebou pri behaní je skvelá vec. Bez nutnosti mať svoj smartfón stále pri sebe, ešte lepšia. Teraz vám na to budú stačiť len hodinky a bezdrôtové slúchadlá. To je všetko. Spotify bude fungovať aj offline.

Počúvanie bude možné samozrejme aj online, pokiaľ vaše hodinky a operátor podporujú eSIM. Ďalšou užitočnou novinkou bude implementácia funkcie Spotify Connect, ktorá používateľovi dovolí rýchlo a jednoducho prepínať prehrávanie medzi jednotlivými zariadeniami.

Kedy presne bude nová funkcia k dispozícii, zatiaľ nevieme. Vyzerá to tak, že úzka spolupráca Samsungu a Googlu na operačnom systéme Wear OS prináša ovocie a rozhýbali sa aj vývojári aplikácií.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Redakcia


Nielenže s oficiálnym štartom predaja hodiniek Galaxy Watch4 dostanú konečne používatelia na Slovensku možnosť platiť hodinkami, ale postupne prichádzajú a odhaľujú sa ďalšie a ďalšie novinky, ktoré operačný systém Wear OS posúvajú na novú úroveň.

Náš tip
Spotify si pre menej náročných poslucháčov pripravilo nový balíček

24.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+