MojAndroid

Ešte včera by sa niekomu mohlo zdať, že Spotify tichú vojnu s používateľmi rodinných účtov vzdalo. Dnes je však situácia úplne iná, keďže vyšlo najavo, že tento hudobný streamovací gigant rodinné účty preveruje. Opäť. A to dosiaľ najotravnejším možným spôsobom.

Prečo to Spotify robí?

Vyplýva to z aktualizovaných podmienok používania rodinných účtov, na ktoré ako prvý upozornil portál TheVerge. Podľa bodu číslo dva týchto podmienok musia byť všetci používatelia rodinného účtu rodinnými príslušníkmi, ktorí žijú na jednej a tej istej adrese. V tomto smere teda nejde o nič nové. Nové však je preverovanie polohy používateľov, ktoré má prebiehať nepravidelne za cieľom odhalenia podvodníkov. Mnohí ľudia totiž Spotify Premium Family zneužívajú, keďže na tom dokážu ušetriť nemalé peniaze.

Tie však kvôli tomu Spotify stráca, čo rozhodne túto švédsku spoločnosť neteší. Touto nepríjemnou novinkou budú najskôr zasiahnuté nové rodinné účty. Ak teda budete chcieť jeden v blízkej dobe založiť, zrejme sa budete musieť s ostatnými používateľmi stretnúť na jednej adrese pre overenie polohy. Najhoršie však na tom celom je, že toto overovanie môže prebehnúť viackrát, čo pre rodiny, ktoré sa nestretávajú až tak pravidelne môže byť poriadne nepríjemné. Ak vás totiž Spotify požiada o prístup k informáciám o polohe a vy budete dlhodobo odcestovaný, je možné, že sa vám rodinný účet zruší.

Konkurencii to hrá do karát

Streamovacia služba by týmto krokom rada obmedzila používateľov rodinných účtov a naopak by chcela zvýšiť počet používateľov klasického Premium účtu. Ak však bude v podobnom naliehaní naďalej pokračovať, možno to všetko bude mať úplne iný efekt. Konkurencia v podobe Apple Music či YouTube Music totiž nespí. Naopak, taktiež ponúka rodinné účty s rovnakou cenou ako Spotify, no bez otravného overovania.

Náš tip
Aktualizácia Spotify vráti widget na domovskú obrazovku
13.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+