MojAndroid

Ešte včera by sa niekomu mohlo zdať, že Spotify tichú vojnu s používateľmi rodinných účtov vzdalo. Dnes je však situácia úplne iná, keďže vyšlo najavo, že tento hudobný streamovací gigant rodinné účty preveruje. Opäť. A to dosiaľ najotravnejším možným spôsobom.

Prečo to Spotify robí?

Vyplýva to z aktualizovaných podmienok používania rodinných účtov, na ktoré ako prvý upozornil portál TheVerge. Podľa bodu číslo dva týchto podmienok musia byť všetci používatelia rodinného účtu rodinnými príslušníkmi, ktorí žijú na jednej a tej istej adrese. V tomto smere teda nejde o nič nové. Nové však je preverovanie polohy používateľov, ktoré má prebiehať nepravidelne za cieľom odhalenia podvodníkov. Mnohí ľudia totiž Spotify Premium Family zneužívajú, keďže na tom dokážu ušetriť nemalé peniaze.

Tie však kvôli tomu Spotify stráca, čo rozhodne túto švédsku spoločnosť neteší. Touto nepríjemnou novinkou budú najskôr zasiahnuté nové rodinné účty. Ak teda budete chcieť jeden v blízkej dobe založiť, zrejme sa budete musieť s ostatnými používateľmi stretnúť na jednej adrese pre overenie polohy. Najhoršie však na tom celom je, že toto overovanie môže prebehnúť viackrát, čo pre rodiny, ktoré sa nestretávajú až tak pravidelne môže byť poriadne nepríjemné. Ak vás totiž Spotify požiada o prístup k informáciám o polohe a vy budete dlhodobo odcestovaný, je možné, že sa vám rodinný účet zruší.

Konkurencii to hrá do karát

Streamovacia služba by týmto krokom rada obmedzila používateľov rodinných účtov a naopak by chcela zvýšiť počet používateľov klasického Premium účtu. Ak však bude v podobnom naliehaní naďalej pokračovať, možno to všetko bude mať úplne iný efekt. Konkurencia v podobe Apple Music či YouTube Music totiž nespí. Naopak, taktiež ponúka rodinné účty s rovnakou cenou ako Spotify, no bez otravného overovania.

Náš tip
Aktualizácia Spotify vráti widget na domovskú obrazovku
13.9.2019
 • Kubo S

  no ja to mám s kolegovcami a ako adresu sme uviedli miesto kde sa všetci stretávame a to je práve firma ;)

  • Michal Hudacin

   Gratulujem :-D, tlieskam

   Co ak to mate ako kamosi kde kazdy je z ineho mesta ? A v inej praci ? :-))

   Btw tato klauzula v podmienkach je mozno aj maly dovod preco ist od spotify prec

   • MatejB

    Su rozne apky/sposoby ako podvrhnut apke falosnu poziciu. Dost sa to pouzivalo pre Pokemon GO. Neviem ci na to nie je treba root.

    • Michal Hudacin

     Akonahle si fejkol gps tak ti hra ani nezapla lebo kontrolovala nejaky tag/nastavenie :-) robilo to aj pre ingress cize pochybujem zeby si na toto prave nedali pozor

+