MojAndroid

Populárna služba na streamovanie hudby Spotify sa snaží pravidelne vylepšovať svoje aplikácie naprieč platformami. Pre Android urobila v posledných mesiacoch viacero zmien v rozhraní mobilnej aplikácie. Občas ale zmeny vyvolajú kritiku používateľov. A to je aj prípad odstráneného widgetu, ktorý nová aktualizácia Spotify prinesie späť. Informuje o tom server TheVerge.

Widget bol podľa spoločnosti zbytočný

Widget bol z aplikácie odstránený ešte minulý mesiac. Spoločnosť Spotify AB tento krok vtedy vysvetlila na svojom blogu jednoducho. Používatelia aplikácie podľa nej majú možnosť ovládať hudbu v aplikácii priamo z uzamknutej obrazovky alebo z notifikačnej lišty. To ale okamžite vyvolalo kritiku od ľudí, ktorí svoje obľúbené aplikácie radi obsluhujú cez widgety na domovskej obrazovke.

Vyhrážky vyvolali okamžitú reakciu

Niektorí dokonca vyhlásili, že celá ich rodina ruší predplatné Spotify a prechádza k službe Tidal. V reakcii na to manažér Spotify na oficiálnom fóre potvrdil, že widget pre Android sa vráti v budúcej aktualizácii aplikácie. Widget by mal byť oproti tomu poslednému vylepšený. Spotify tiež uvíta každý nápad na vylepšenie, ktorý môžete tvorcom poslať aj vy.

5.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+