MojAndroid

Populárna hudobná streamovacia služba Spotify patrí medzi obľúbené riešenia medzi užívateľmi aj preto, lebo všetok svoj obsah ponúka bezplatne. Ak patríte medzi užívateľov tejto služby, určite viete, že bezplatné používanie so sebou nesie výrazné obmedzenia, no množstvu užívateľov takéto počúvanie hudby neprekáža a radšej uprednostnia Spotify pred inou platenou službou. Najnovšie informácie portálu Digital Music News ale naznačujú, že Spotify chystá zmeny, ktoré možno ukončia neobmedzený prístup ku všetkým skladbám pre užívateľov, ktorí nie sú predplatiteľmi služby.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Spotify

Práve prístup k celej hudobnej knižnici aj pre užívateľov, ktorí za službu neplatia, je jedným z hlavných dôvodov, prečo hviezdy Taylor Swift a Prince stiahli svoju hudbu z tejto služby. Zmeny, ktoré chystá Spotify, by ale mohli priniesť zaujímavé novinky vo forme exkluzívneho obsahu pre predplatiteľov. To znamená, že niektoré skladby si budete môcť vypočuť iba vtedy, ak za službu platíte, prípadne bude pre neplatiacich užívateľov k dispozícii iba časť skladby. Pri predstavení dlho očakávaného albumu by mohlo obmedzenie vyzerať tak, že predplatitelia budú mať k dispozícii celý album, zatiaľ čo neplatiaci užívatelia si budú môcť vypočuť iba niektoré skladby.

Jedným z dôvodov, prečo Spotify mení zaužívaný systém, môže byť blížiaci sa termín obnovenia licenčných zmlúv so spoločnosťami Sony, Universal a Warner Bros., ktoré poskytujú množstvo aktuálneho obsahu pre Spotify. Nové zmluvy ešte neboli dohodnuté a je možné, že požiadavky majiteľov obsahu budú iné, ako v minulosti. Ak Spotify nechce, aby zo zbierky 30 miliónov skladieb niektoré ubudli, bude sa musieť snažiť týmto spoločnostiam vyhovieť. Zmeny v poskytovaní obsahu by mali prispieť k nárastu počtu platiacich užívateľov, no zároveň to môže znamenať odchod neplatiacich užívateľov na inú platformu. Tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené, no keďže obnovenie licenčných zmlúv je naplánované už o niekoľko mesiacov, aj pripravované novinky by zrejme mali byť predstavené v tomto časovom období.

Zdroj: Digital Music News via engadget

11.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+