MojAndroid

Palmer Luckey, spoluzakladateľ spoločnosti Oculus (dnes pod vlastníctvom Facebooku), opúšťa Facebook. 24 ročný Luckey sa stal kontroverznou osobnosťou práve potom, čo sa priznal k finančnej podpore internetovej skupiny, ktorá mala za cieľ prinášať poškodenie mena Donalda Trumpa, súčasného amerického prezidenta. Luckey vystupoval aj v ďalších súdnych sporoch v súvislosti so spoločnosťou Oculus. Už koncoročná reorganizácia vzťahov v spoločnostiach Oculus a Facebook prinášala prvé otázky o jeho ďalšom pôsobení.

“Palmer a jeho tvrdá práca siaha ďaleko pred spoločnosť Oculus. Jeho tvorivý duch pomohol naštartovať VR revolúciu a pomohol vybudovať VR priemysel. Sme vďační za všetko, čo urobil pre Oculus a virtuálnu realitu, a prajeme mu len to najlepšie.” –  vyjadrenia predstaviteľov spoločnosti Facebook

Náš tip
Google, Samsung, HTC, Oculus, Sony a Acer sformovali prvú Svetovú asociáciu VR

Brendan Iribe, spoluzakladateľ a kolega nedávno tvrdil, že Palmer Luckey je stále pracovne vyťaženým členom kolektívu. Tieto tvrdenia sa následne nepotvrdili. Faktom ostáva, že práve Palmer Luckey sa stal akousi tvárou virtuálnej reality a jej priemyslu. Stál pri vzniku a dôležitom vývoji už roky pred oznámením sporu v roku 2012. V súčasnosti nie je známy jeho plnohodnotný nástupca.

Zdroj: theverge

1.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+