MojAndroid

So slovami “virtuálna realita” sa budeme stretávať oveľa častejšie než doteraz. Segment, na ktorom sa snaží zarobiť viacero výrobcov, bude mať prísnejšie pravidlá. Spoločnosti Google, Samsung, HTC, Oculus, Sony a Acer totižto sformovali prvú Svetovú asociáciu virtuálnej reality (angl. Global Virtual Reality Association), ktorá bude formovať hardvérové a softvérové štandardy, promovať celé toto priemyselné odvetvie a rokovať s vládami po celom svete o prípadných sporoch a podmienkach používania virtuálnej reality v skutočnom živote. Hoci medzi sebou členovia asociácie bojujú o popredné miesta predajnosti ich VR headsetov, v budúcnosti plánujú spoločný vývoj nových technológií a služieb. Samozrejme, s bezpečnosťou na prvom mieste.

GVRA je nevyhnutným prvým krokom k zabezpečeniu ďalších VR skúseností prostredníctvom spolupráce v oblasti výskumu a zdieľania nášho know-how. Tešíme sa na našich nových priemyselných kolegov. Je dôležité, že sme stanovili jasný precedens tých najlepších postupov a vytvorili sme pevný základ pre budovanie zmysluplného pokroku. – znie vyhlásenie zástupcov GVRA.

Zdroj: AndroidPolice, GVRA

8.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+