MojAndroid

MHL (Mobile High-Definition Link) je štandard pre mobilné audio/video rozhranie, ktoré umožňuje spotrebiteľom pripojiť mobilné telefóny, tablety a iné zariadenia k televízorom s vysokým rozlíšením (HDTV). Konzorcium MHL dnes zverejnilo informácie o tretej generácii štandardu, teda MHL 3.0, ktorý rieši požiadavky spotrebiteľov na prepojenie mobilu s TV. Hlavnou zmenou je dvojnásobná šírka pásma oproti predchádzajúcej verzii, čo umožnilo pridať podporu pre 4K (Ultra HD) rozlíšenie a širší farebný gamut. Výrazne rýchlejší obojsmerný kanál umožňuje aj pripojenie periférií a prípojných zariadení, akými je klávesnica, myš, externé disky alebo dotykové obrazovky.

mhllogo

V správe sa ďalej uvádza prítomnosť 10 W nabíjania, vylepšeného priestorového zvuku 7.1 Dolby TrueHD a DTS-HD, ochrana obsahu HDCP 2.2 a samozrejmosťou je spätná kompatibilita so štandardmi MHL 1 a MHL 2. MHL Group tiež sľubuje mobilným hráčom, že svoje obľúbené hry si budú môcť zahrať na 4K televízoroch bez meškania, pričom TV bude napájať vaše zariadenie. Kompletná špecifikácia bude podľa informácií dostupná začiatkom Septembra. Momentálne neexistujú žiadne náznaky o tom, aké smartfóny alebo tablety budú novou generáciou MHL disponovať. Vzhľadom na to, že špecifikácia bola vypustená len pred nedávnom, jeho prítomnosť v Android zariadeniach v blízkej dobe neočakávame.

Zdroj: androidcentral

20.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+