MojAndroid

V spoločnosti Sony nie sú smartfóny primárnym a jediným zdrojom obratu. Spoločnosť aj dnes ponúka mnohé iné zariadenia, medzi ktoré patria aj digitálne fotoaparáty. Firma investovala do tohto priemyslu v priebehu rokov veľké množstvo úsilia a prostriedkov, vďaka čomu si na poli digitálnej fotografie vytvorila veľmi slušné meno. Aj smartfóny od Sony sú typické práve svojimi nadpriemernými fotoaparátmi, čo sa týka najmä zariadení z posledného obdobia. Sony ale svoje snímače ponúka aj iným výrobcom, a tak profituje aj vtedy, keď sa darí konkurenčným spoločnostiam.

V súčasnosti najviac zarába Sony na masívnych predajoch zariadení od Samsungu a Apple. Napríklad iPhone 6 obsahuje nie jeden, ale hneď dva senzory. Jeden z nich sa nachádza v hlavnom fotoaparáte a ďalší v prednej selfie kamere. Snímač od Sony je použitý aj na najnovšom top modele Samsung Galaxy S6, ktorý sa tiež predáva veľmi dobre, čo tiež nie je pre Sony úplná katastrofa. Podľa aktuálnych odhadov získava Sony z každého predaného iPhone 6 približne 20 USD, čo je pri tom obrovskom množstve predaných kusov veľmi slušná suma.

samsung-galaxy-s6-22

Spoločnosť tiež investovala do odvetvia zaoberajúceho sa produkciou snímačov 900 miliónov, no dopyt po snímačoch od Sony je taký veľký, že muselo byť pridaných ďalších 375 miliónov. Samozrejme, Apple a Samsung nie sú jediné spoločnosti, ktoré používajú snímače od Sony a zdá sa, že v tomto konkrétnom odvetví má spoločnosť naozaj veľmi dobré postavenie. Trochu ironické je, že mnohí odborníci sa zhodujú, že iPhone 6 či Samsung Galaxy S6 robí lepšie fotografie, ako napríklad Xperia Z3.

Zdroj: The Wall Street Journal via pocketnow

29.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+