MojAndroid

Zaujímavý krok zvážila spoločnosť Sony v prípade svojich vybraných Android zariadení. Informácie z komunikácie so spoločnosťou Sony hovoria o trojici smartfónov Sony Xperia XA1, XA1 Plus a Xperia XA1 Ultra. Tieto zariadenia boli uvedené na trh so systémom Android Nougat a obsahujú funkciu “nočný režim”. Práve táto funkcia by mala s príchodom novej aktualizácie zmiznúť.

Náš tip
Sony Xperia XA1 je smartfón, ktorý vás bude baviť | RECENZIA

Android Oreo a žiadny nočný režim

Spomínaná funkcia “nočný režim” mala za úlohu prispôsobiť prostredie, ktoré by bolo šetrnejšie k vašim očiam a filtrovalo niektoré farby. Podobnú funkciu ponúka viacero výrobcov. Spoločnosť Sony sa však rozhodla s príchodom aktualizácie systému Android Oreo túto funkciu odstrániť. Výrobca tiež odporúča využitie aplikácií tretích strán pre túto funkciu, v tomto prípade však nevie garantovať hardvérovú či softvérovú podporu funkcie. Celú komunikáciu si môžete prezrieť na fotografiách nižšie.

Spoločnosť Sony plánuje s príchodom novej aktualizácie odstrániť funkciu “nočný režim.”
Náš tip
Sony Xperia XA1 Ultra: Je obor hodný svojej ceny? | RECENZIA

Používate funkciu “nočný režim” alebo jej alternatívu na vašom Android zariadení? Chýbala by vám, ak by ju výrobca odstránil? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
16.2.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+