MojAndroid

Sony Xperia 5 akoby oku vypadla väčšej Xperii 1. Ide o plnohodnotnú vlajkovú loď a preto očakávame najlepšie výsledky aj z trojice fotoaparátov na zadnej strane. Zariadenie ponúka výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 855 spolu so 6 GB RAM, takmer čistý Android, veľmi pekný displej a kompaktné rozmery – hlavne šírku.

Sony Xperia 5 fotoaparát

  • Odporúčaná cena Sony Xperie 5 je 799 eur

Fotoaparát teda ponúka tri snímače na zadnej strane:

  • Hlavný snímač: 12 MP, f/1.6, OIS
  • Teleobjektív: 12 MP, f/2.4, 2 x optické priblíženie
  • Ultra-širokouhlý objektív: 12 MP, f/2.4

Zaujímavé je, že všetky snímače disponujú rovnakým, 12-megapixelovým rozlíšením. V noci sa určite hodí optická stabilizácia hlavného fotoaparátu a clona f/1.6 dokáže zachytiť dostatok svetla. Ako už býva zvykom, v noci nemá význam prepínať na teleobjektív či ultra-širokouhlý snímač (ak vám záleží na kvalite fotografie). Tie sa hodia hlavne cez deň, ideálne za pekného počasia, kedy z nich získate veľmi zaujímavé zábery.

  • fotografovanie či nahrávanie videa v pomere 21:9 nie je možné, dispozícii je 4:3, 16:9 a 1:1 pre foto a klasické 4K, FHD a 1×1 pre video

Sony Xperia 5 fotoaparát

Najväčším problémom je aplikácia. Tá je rovnako ako v Xperii 1 – pomalá. Lepšie sú na tom v tejto oblasti takmer všetky zariadenia strednej triedy, o TOP smartfónoch nehovoriac. Najmä prepínanie objektívov je neskutočne pomalé, najväčším problémom je prepnutie z teleobjektívu do ultra širokouhlého objektívu.

Náš tip
Google Pixel 4 vs. Huawei P30, Galaxy S10 a Xperia 5 | Porovnanie

Tiež by sme privítali možnosť jedným ťuknutím prepnúť na objektív, ktorý chceme používať. Ak chcete fotiť napríklad širokouhlo, musíte zapnúť fotoaparát, ťuknúť na tlačidlo zmeny objektívu – aktivuje sa teleobjektív a následne opäť ťuknúť na rovnaké tlačidlo. Až teraz máte zapnutý ultra širokouhlý snímač.

Sony Xperia 5 displej

Aby sme len nekritizovali, okrem rýchlosti a problému s prepínaním je aplikácia prepracovaná do posledných detailov a ponúka všetky funkcie, na ktoré ste zvyknutí.

Kvalita fotografií

Xperia 5 už tradične fotí cez deň veľmi dobre. Fotografie sú ostré, majú pekné farby a aj vernosť je na slušnej úrovni. Optická stabilizácia obrazu zase pomôže v noci, kedy budú fotografie menej rozmazané. Nočné fotografie však na tých najlepších nemajú.

Ukážkové fotografie

Nočné zábery

Portrétový režim

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Sony Xperia 5? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
Apple iPhone XS vs. Sony Xperia 1: Ktorý fotí lepšie? | FOTO DUEL
26.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+